Калуське пиво в креативних етикетках

1088

Калуський пивзавод — підприємство харчової промисловості України, зайняте у галузі виробництва та реалізації пива. Розташоване у місті Калуші Івано-Франківської області. Одне з найстаріших пивоварних підприємств України.

Довгий час роком заснування пивзаводу у Калуші вважався 1649. Пізніше були знайдені архівні документи, які свідчать про існування у місті пивоварного виробництва щонайменше у 1565 році, тож наразі історію підприємства прийнято вести саме від цієї дати. Відомо, що за часів Австро-Угорщини продукція броварні продавалася навіть у віддалених від Галичини містах імперії.

З 1870 року власником броварні у Калуші було товариство Muhlstein, Spindel i Weissmann. 1890 року при підприємстві було збудовано солодовню, яка й донині продовжує забезпечувати підприємство солодом власного виробництва.

У березні 2005 року майновий комплекс підприємства “Калуський бровар” був викуплений київською компанією-інвестором, яка передала його в оренду створеному в Калуші ТОВ “Карпати плюс 2004”.

Саме новий власник стабілізував фінансовий стан підприємства та почав процес модернізації виробництва, оновлення та розширення асортименту продукції, активізації маркетингових зусиль.

У результаті цих заходів було відновлено присутність калуського пива на ринку Івано-Франківщини та сусідніх з нею областей. А зараз пиво місцевого виробництва можна побачити у магазинах всіх великих міст України.

Пиво на Калуському пивзаводі варять у власній солодовні з власного солоду, дотримуючись технології парового варіння. Процес бродіння та добродження відбувається у пивних підвалах, збудованих ще за Австро-Угорщини, і триває від 25 до 60 днів, залежно від виду пива.

Особливістю калуського пива є те, що воно не підгазовується штучною вуглекислотою, а насичується нею природнім шляхом під час тривалого бродіння. Вода, яку використовують для пивоваріння – гірського походження. Завдяки своїм природнім властивостям вона пом’якшує солодово-хмільний смак.

Наразі асортимент пива броварні включає такі сорти пива, які розливаються у півлітрові скляні пляшки:

 • «Калуське Лагер»— Густина 11 %. Алк.об. 2,8 %.
 • «Калуське Лагер Eksportowe»— Густина 14 %. Алк.об. 4,6 %.
 • «Калуське Преміум»— Густина 12 %. Алк.об. 4,3 %.
 • «Калуське Темне»— Густина 15 %. Алк.об. 3,8 %.
 • «Калуське Міцне»— Густина 14 %. Алк.об. 4,6 %.
 • «Франківське Лагер»— Густина 12 %. Алк.об. 4,3 %.
 • «Станіславське Лагер»— Густина 15 %. Алк.об. 4,0 %.
 • «Бандерiвське»— Густина 12 %. Алк.об. 4,4 %

Пан Етикетковий

Джерела:

 1. https://www.beer.ua
 2. https://uk.wikipedia.org
 3. http://www.rada.com.ua/ukr/catalog/9293/
 4. http://ifportal.net/print.php?id=3805
 5. https://kalusz.io.ua/album471650

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.