Ізраїльський ансамбль Tremolo Ensemble разом з оркестром INSO-Львів презентують у Львові потужну симфонічну програму (відео)

190
Ізраїльський ансамбль Tremolo Ensemble
Ізраїльський ансамбль Tremolo Ensemble

В суботу, 5 серпня 2019 року, у Львівській національній філармонії (вулиця Чайковського, 7) о 18:00 віртуозний ізраїльський ансамбль Tremolo Ensemble разом з оркестром INSO-Львів під батутою Теодора Кухара презентує потужну симфонічну програму, у якій ключову роль відіграє перкусія. 

Неймовірний потенціал ударних інструментів, поряд з електронною музикою, стали ключовими «підкореними вершинами» класичної музики XX століття. І хоча перкусія є чи не найдавнішою формою музики в історії людства, у композиторській творчості попередніх століть вона використовувалася дуже помірковано.

Ізраїльський ансамбль Tremolo Ensemble
Ізраїльський ансамбль Tremolo Ensemble

Віртуозний ізраїльський ансамбль Tremolo Ensemble разом з оркестром INSO-Львів під батутою Теодора Кухара презентує потужну симфонічну програму, у якій ключову роль відіграє перкусія. І саме перкусія формує провідну барву музики Леонарда Бернстайна до видатної оскароносної стрічки «У порту» (режисер Еліа Казан), втілюючи напружену, динамічну атмосферу легендарного фільму.

Вперше в Україні (!) прозвучать два твори сучасних ізраїльських композиторів: Авнера Дормана і Дора Фішера. Обидва твори можна описати як концерти для ударних з оркестром, і до того ж обидві композиції мають майже програмну назву.

Оркестр «INSO-Львів» у Церкві Св. Боніфація в Гаазі. Фото Олександр Шамов.
Оркестр «INSO-Львів» у Церкві Св. Боніфація в Гаазі. Фото Олександр Шамов.

Твір «Spices, Perfumes and Toxins!» («Приправи, Парфуми і Токсини!») складається з трьох частин, які, за словами композитора Авнера Дормана, «вказують на три субстанції, які дуже ваблять, але водночас сповнені небезпеки». У творі поєднуються східні ударні інструменти з оркестровою перкусією і роковими ударними.

«Anticipation and Absurdity» («Очікування й Абсурдність») Дора Фішера отримав другий приз Klon Award для молодих композиторів. Цей твір має дуже візуальну, майже кінематографічну музичну мову і є свого роду галереєю ритмів.

«Симфонічну картину» за оперою «Порґі і Бесс» Джоржа Ґершвіна (в аранжуванні Роберта Рассела Баннета) можна назвати «десертом» програми. Саме з цієї опери походить знаменита «Summertime» – і до речі, існує гіпотеза, що Ґершвін написав цю пісню під враженням концерту Українського національного хору у Нью-Йорку, який виконував, зокрема, колискову «Ой ходить сон коло вікон».

Виконавці :

 • Tremolo Ensemble (Ізраїль, Israel Percussion Centre) у складі:
  • Ліор Тал
  • Даніель Соломонов
  • Надав Овадіа
  • Томер Галілі
  • Томер Ярів
 • Академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів»
 • Теодор Кухар, диригент (США–Україна)

Програма :

 • Леонард Бернстайн (1918–1990). Симфонічна сюїта з кінофільму «У порту» («On the Waterfront», 1954)
 • Авнер Дорман (*1975). Концерт для ударних з оркестром «Spices, Perfumes and Toxins!» (2006; європейська прем’єра)
 • Дор Фішер (*1992). Концерт для ударних з оркестром «Anticipation and Absurdity» (європейська прем’єра)
 • Джордж Гершвін (1898–1937). Симфонічна картина за оперою «Порґі і Бесс» (1935; аранж. Роберта Рассела Беннетта)
До слова, Ансамбль «Tremolo» створений в 2015 році як художня одиниця Ізраїльського перкусійного центру Tremolo, започаткованого в 2012 році в м. Нетанья, Ізраїль. Виступи колективу отримали численні схвальні відгуки критиків та захоплені відгуки від слухачів та музичних фахівців.

Ольга МАКСИМЯК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.