Ізраїльський ансамбль Tremolo Ensemble разом з оркестром INSO-Львів презентують у Львові потужну симфонічну програму (відео)

0
99
Ізраїльський ансамбль Tremolo Ensemble
Ізраїльський ансамбль Tremolo Ensemble

В суботу, 5 серпня 2019 року, у Львівській національній філармонії (вулиця Чайковського, 7) о 18:00 віртуозний ізраїльський ансамбль Tremolo Ensemble разом з оркестром INSO-Львів під батутою Теодора Кухара презентує потужну симфонічну програму, у якій ключову роль відіграє перкусія. 

Неймовірний потенціал ударних інструментів, поряд з електронною музикою, стали ключовими «підкореними вершинами» класичної музики XX століття. І хоча перкусія є чи не найдавнішою формою музики в історії людства, у композиторській творчості попередніх століть вона використовувалася дуже помірковано.

Ізраїльський ансамбль Tremolo Ensemble
Ізраїльський ансамбль Tremolo Ensemble

Віртуозний ізраїльський ансамбль Tremolo Ensemble разом з оркестром INSO-Львів під батутою Теодора Кухара презентує потужну симфонічну програму, у якій ключову роль відіграє перкусія. І саме перкусія формує провідну барву музики Леонарда Бернстайна до видатної оскароносної стрічки «У порту» (режисер Еліа Казан), втілюючи напружену, динамічну атмосферу легендарного фільму.

Вперше в Україні (!) прозвучать два твори сучасних ізраїльських композиторів: Авнера Дормана і Дора Фішера. Обидва твори можна описати як концерти для ударних з оркестром, і до того ж обидві композиції мають майже програмну назву.

Оркестр «INSO-Львів» у Церкві Св. Боніфація в Гаазі. Фото Олександр Шамов.
Оркестр «INSO-Львів» у Церкві Св. Боніфація в Гаазі. Фото Олександр Шамов.

Твір «Spices, Perfumes and Toxins!» («Приправи, Парфуми і Токсини!») складається з трьох частин, які, за словами композитора Авнера Дормана, «вказують на три субстанції, які дуже ваблять, але водночас сповнені небезпеки». У творі поєднуються східні ударні інструменти з оркестровою перкусією і роковими ударними.

«Anticipation and Absurdity» («Очікування й Абсурдність») Дора Фішера отримав другий приз Klon Award для молодих композиторів. Цей твір має дуже візуальну, майже кінематографічну музичну мову і є свого роду галереєю ритмів.

«Симфонічну картину» за оперою «Порґі і Бесс» Джоржа Ґершвіна (в аранжуванні Роберта Рассела Баннета) можна назвати «десертом» програми. Саме з цієї опери походить знаменита «Summertime» – і до речі, існує гіпотеза, що Ґершвін написав цю пісню під враженням концерту Українського національного хору у Нью-Йорку, який виконував, зокрема, колискову «Ой ходить сон коло вікон».

Виконавці :

 • Tremolo Ensemble (Ізраїль, Israel Percussion Centre) у складі:
  • Ліор Тал
  • Даніель Соломонов
  • Надав Овадіа
  • Томер Галілі
  • Томер Ярів
 • Академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів»
 • Теодор Кухар, диригент (США–Україна)

Програма :

 • Леонард Бернстайн (1918–1990). Симфонічна сюїта з кінофільму «У порту» («On the Waterfront», 1954)
 • Авнер Дорман (*1975). Концерт для ударних з оркестром «Spices, Perfumes and Toxins!» (2006; європейська прем’єра)
 • Дор Фішер (*1992). Концерт для ударних з оркестром «Anticipation and Absurdity» (європейська прем’єра)
 • Джордж Гершвін (1898–1937). Симфонічна картина за оперою «Порґі і Бесс» (1935; аранж. Роберта Рассела Беннетта)
До слова, Ансамбль «Tremolo» створений в 2015 році як художня одиниця Ізраїльського перкусійного центру Tremolo, започаткованого в 2012 році в м. Нетанья, Ізраїль. Виступи колективу отримали численні схвальні відгуки критиків та захоплені відгуки від слухачів та музичних фахівців.

Ольга МАКСИМЯК

Leave a Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.