Ісус в камуфляжі, картина з дзеркалом та інше…

505

В п’ятницю, 4 вересня 2015 року, о 12:00 в Львівському палаці мистецтв, що знаходиться на вул. Коперника, 17, в рамках “Фестивалю переселенців та львів’ян”,  відбулося відкриття проекту Володимира Марчука «Образи» (Луцьк).

Проект складається з 50 сакральних творів. Половина робіт виконана під час міжнародних пленерів іконопису на Волині, інша частина – твори різних художників Волині. Ідея – зближення християнської духовності та сучасного мистецтва, переосмислення традицій у сьогоднішньому культурному контексті, спроба нового розвитку сакрального мистецтва. Це мистецтво, після довгого періоду сакралізації, і радянської де сакралізації, віднайшло нові форми вираження.

Роботи, представлені глядачеві, направлені на утвердження християнських духовних і моральних цінностей на просторі де зустрічається східне і західне християнство.

Експозиція проекту «Образи»
Експозиція проекту «Образи»

Організаторами пленерів с Генеральне Консульство РП в Луцьку, Кафедра Української Мови Варшавського Університету і середовище іконописців з Польщі, Волинська Організація Національної Спілки художників України. Академія Мистецтв у Львові, Спілка Польських Художників Варшавського Округу.

В пленерах беруть участь митці з Польщі і України, які є вірянами як католицької Церкви обох обрядів, так і православної.


Метою волинських пленерів і після пленерних виставок є ведення духовного діалогу між художниками, які належать, як західної, так і східної Церкви. В основі проекту лежить необхідність польсько-українського обміну ідеями та досвідом в області спільних пленерів сакрального мистецтва і іконопису, а також знайомство з релігійним контекстом візантійського сакрального мистецтва та культурним взаємопроникненням впливів Сходу і Заходу.

Ікони з пленерів виставляються майже у різних містах по обидві сторони українсько-польського кордону, а також у Варшаві і Одесі.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.