Минулої суботи, 27 січня 2018 року, в в читальній залі Науково-технічної бібліотеки Львівської політехніки (вул. Професорська, 1) в рамках співпраці проектом Архітектура Львова, відбулося одразу кілька цікавих подій пов’язаних зі звичайнісінькою цеглою.
В цей день стільці для всіх охочих послухати розповідь дослідника та власника другої за величиною колекції цегли в Україні Олександра Волкова на тему “Історична цегла в архітектурі Львова: клейма, виробники” довелося збирати чи не по всій бібліотеці.
Але про цеглу, її історію, різновиди та виробників можна було в цей день не тільки почути від відомого колекціонера, але й побачити на власні очі й навіть потримати в руках. Олександр відважився організувати в бібліотеці міні-виставку, і хоч вона не відображала й сотої частини колекції, але справляла на відвідувачів події велике враження.
Організатори події, відома львівська художниця Тетяна Казанцева та львовознавець Сергій Лєонов приготували з нагоди “цегляної події” одразу кілька розкішних поштівок. І кожен охочий міг стати власником маленької поштової пам’ятки, а досвідчені філокартисти – поповнити свої колекції. До слова, проект Архітектура Львова готує до кожної події, що відбуваються щосуботи, унікальні поштівки.
І, вже традиційно, постійним партнером проекту Архітектура Львова є Науково-технічна бібліотека Львівської політехніки. До кожної події бібліотекарі завжди готують тематичні виставки зі свої книжкових фондів. І цього разу вони зуміли здивувати відвідувачів події цікавими та унікальними виданнями про львівську цеглу.
Але знову наближається субота, і це означає що на всіх нас чекає наступна зустріч в читальній залі Науково-технічної бібліотеки Львівської політехніки (вул. Професорська, 1) в рамках проекту Архітектура з цікавими лекторами та новими знаннями.
Цього разу це буде лекція історика архітектури та мистецтва Ігора Сьомочкіна “Проблема стилю Ар Деко у Львові”. Окрім цього організатори уже анонсували цікаву міні-виставку та нову поштівку від Тетяни Казанцевої. Та ще багато різного цікавого, тому не пропустіть – 3 лютого 2018 року о 12.00 в в читальній залі Науково-технічної бібліотеки Львівської політехніки (вул. Професорська, 1).
Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ