Історія Олеського замку в лекції Романа Соломка (відео)

2624
Історія Олеського замку в лекції Романа Соломка

Минулого тижня, 14 квітня 2016 року, в рамках історичного лекторію Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького у дзеркальній залі Палацу Потоцьких  (вул. Коперника, 15) відбулася вже 5 лекція. Тема її звучала так  «Музей Олеський замок – відділ ЛНГМ ім.Б.Г.Возницького. Історія та сьогодення».

Як відомо, в минулому році ми відзначали 40-річчя відкриття Борисом Возницьким спільно з колективом галереї Олеського замку як відділу Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького, тому дуже доречно що лекцію про історію та сьогодення замку читав завідувач Музею «Олеський замок» Роман Соломко.

Олеський замок. Фото: bigtravel.in.ua
Олеський замок. Фото: bigtravel.in.ua

Протягом майже двох годин відвідувачі мали нагоду побачити унікальні фотографії замку різних періодів його історії, та почути маловідомі факти та дізнатися про цікаві випадки з історії цієї оборонної замкової споруди.

Завідувач Музею «Олеський замок» Роман Соломко
Завідувач Музею «Олеський замок» Роман Соломко

Зокрема Роман Соломко заробив сумнів у глядачів стосовно місця народження Богдана Хмельницького (офіційна історична наука називає Суботів місцем народження маленького Богдана), батько якого в рік народежння сина служив в Олеському замку.

Але не будемо розповідати всі родзинки лекції – краще подивіться і послухайте її в повному обсязі.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.