“Історії в речах. Втечі та прибуття”: у Львові представлено міжнародний фотопроєкт

938
Міжнародний фотопроєкт
Міжнародний фотопроєкт "Історії в речах. Втечі та прибуття"

Від першого до останнього дня життя людину оточують речі. Одні з них пов’язані з дитинством, інші – з дорослим життям. Найбуденніші речі, навіть ті, що наповнюють домашній побут, можуть приносити радість, викликати приємні спогади або можуть бути пов’язані з родинними легендами далеких предків… Речі, які нас оточують, є частиною нас самих, це важлива частина нашого світу. Але хіба ми на цьому акцентуємо свою увагу? Ми цінуємо те, що приходимо до СВОГО дому, п’ємо чай зі СВОГО улюбленого горнятка, спимо у СВОЄМУ ліжку?… Не цінуємо, не зауважуємо, не дякуємо… до того моменту, поки не втрачаємо…

Міжнародний фотопроєкт "Історії в речах. Втечі та прибуття"
Міжнародний фотопроєкт “Історії в речах. Втечі та прибуття”

Усвідомлення того, що навіть буденні речі є надзвичайно важливими, прийшло до українців 24 лютого 2022 р., коли мільйони жінок з дітьми змушені були покинути свої домівки. І в той момент, коли людина повинна залишити ВСЕ і кинутися у невідоме, вона намагається взяти з собою те найцінніше, що допоможе витримати розлуку, даватиме сили жити далі.

Драматичні історії жінок, які через агресію росії проти України були змушені виїхати з рідних міст, лягли в основу міжнародного проєкту «Історії в речах. Втечі та прибуття». В рамках цього проєкту у Львові представлено фотовиставку, що з 29 листопада до 22 грудня 2023 р. експонуватиметься в Гарнізонному храмі св. Апостолів Петра і Павла.

Світлана Кравченко (Бахмут-Львів) – одна з героїнь виставки
Світлана Кравченко (Бахмут-Львів) – одна з героїнь виставки

Кожен експонат виставки включає коротку розповідь героїні і фотографії тих речей, які вона взяла з собою, покидаючи домівку. Предмети є доволі різноманітними – листи, гітара, фотоапарат, ложки, фотографії, дитячі іграшки, Молитовник, Коран, прапор, вишивка, ключі (що вже ніколи не відчинять рідний дім, від якого залишися лише руїни)… Ці речі носять безліч сенсів та допомагають героїням зберегти спогади про рідні місця; вони стали не тільки матеріальними супутниками, але й своєрідним поясненням понять «дім», «безпека», «втрата», «зміни».

Історії та фото всіх сорока учасниць будуть опубліковані в каталозі проєкту, а також будуть представлені на виставках в Аугсбурзі (Німеччина) та Чернівцях.

Міжнародний фотопроєкт "Історії в речах. Втечі та прибуття"
Міжнародний фотопроєкт “Історії в речах. Втечі та прибуття”

Проєкт створено за підтримки Deutsch-Ukrainischer Dialog e.V., Auswärtiges Amt, Civil Society Cooperation, Kunstsammiungen museen ausburg, Ukrainisch-Deutshe Kulturgeseltschaft «Gedankendach», Львівської національної академії мистецтв, ГО «Центр суспільних інновацій» та ін.

Менеджерка проєкту у Львові: Олеся Дацко, кураторка виставки у Львові: Аделіна Манагарова, дизайнер виставки Іван Попович.

Міжнародний фотопроєкт "Історії в речах. Втечі та прибуття"
Міжнародний фотопроєкт “Історії в речах. Втечі та прибуття”

Фотографи: Адріяна Довга, Марк Кьостер, Максим Козменко, Володимир Гуцул, Алла Бордянчук.Проєкт реалізується за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.

Роксоляна МИСЬКО-ПАСІЧНИК

P.S. Війна залишає глибокі рани на тілі українського народу. І тільки любов’ю, співчуттям, взаєморозумінням і підтримкою ми зможемо поступово їх вилікувати. А поки що працюймо на Перемогу! Війна стосується всіх, Перемога залежить від кожного!

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.