Інновація на Львівській залізниці 1961 року, або двоповерховий поїзд (відео)

3063
Інновація на Львівській залізниці 1961 року, або двоповерховий поїзд

У 1861 р. в історії Львівської залізниці відбулося декілька важливих моментів. Крім того, що в жовтні цього року було завершено будівництво вокзалу, сюди ж у листопаді з Перемишля прибув перший пасажирський поїзд з чотирьох вагонів під назвою Ярослав”. Здавалось, що львів’ян вже неможливо чимось здивувати, проте рівно через сто років на Львівській залізниці зявився двоповерховий поїзд – небачене на той час диво.

Двоповерховий пасажирський поїзд
Двоповерховий пасажирський поїзд

В 1953 р до Львівської залізниці додалася ще одна магістраль – Ковельська. Спочатку нічим особливим ця станція не відзначалась. Але через 8 років, тобто в 1861 р. сюди прибув перший і єдиний в УРСР двоповерховий поїзд.

Вагони, вироблені на вагонному заводі в м. Герліц (НДР) були передані СРСР в якості репарацій. Двоповерховими поїздами користувались не тільки в УРСР, вони перебували в експлуатації на Уралі, а також курсували між Москвою та Рязянню.

https://youtu.be/z4agdpNJIP0

Проте, в Радянській Україні він сполучав лише два міста: Ковель-Львів. Крім того, один раз на тиждень, у неділю, поїзд вирушав у передмістя Львова, адже після важкого робочого тижня населення бажало відпочити, насолоджуючись прекрасними краєвидами. У вагонах таких поїздів були лише сидячі місця, а другий поверх ще й обладнаний столиками.

Радянський кінематограф вдало скористався цією подією, відзнявши радісних людей, котрі поспішають зі своїми дітьми прокататися на новому поїзді.

Через декілька років двоповерхові поїзди були зняті з маршрутів, проте деякі з них і досі зберігаються в депо, наприклад у м. Челябінськ (Російська Федерація), один з таких знаходиться і досі.

Наталія Данилів

Джерела:

  1. У Ковелі двоповерхові поїзди з’явилися ще в 1961 р. [Електронний ресурс] / проКовель // Режим доступу: http://prokovel.com/kovel-2304.html
  2. Блоги. Двухэтажный поезд Львов-Ковель (1961 год). [Електронний ресурс] / in.ua // Режим доступу: http://www.everyday.in.ua/?p=2989

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.