ІІІ Міжнародний молодіжний фестиваль «Фольклорний передзвін» завершився гала-концертом (відео)

659
ІІІ Міжнародний молодіжний фестиваль «Фольклорний передзвін» завершився кала-концертом

З 5 по 8 липня 2018 р. у Львові проходив ІІІ Міжнародний молодіжний фестиваль «Фольклорний передзвін» організатором та засновником якого є ГО «Центр розвитку української культури та самоорганізації».

У фестивалі взяли участь молодіжні фольклорні колективи різних жанрів –
танцювальний, вокальний з Республіки Польща, Словацької Республіки і України
(Львівської, Тернопільської, Донецької та Луганської областей). Фестиваль
відбувався у формі культурно-мистецького табору дітей – учасників творчих
колективів Польщі, Словаччини та України, на якому молодь вивчала польську,
словацьку, лемківську, українську пісню і танець з репертуару колективів – учасників
фестивалю.

Консул Республіки Польщі у Львові Мар’ян Орліковський
Консул Республіки Польщі у Львові Мар’ян Орліковський

«Гарно бачити, що у наших народів є спільна душа.  Хочу подякувати організаторам цього заходу, який проходить уже втретє. Маю надію, що наступний фестиваль охопить весь Львів і в подальшому це стане традицією», – сказав консул Генерального Консульства Республіки Польща у Львові Мар’ян Орліковський на гала-концерті фестивалю.

Завершальним етапом фестивалю став великий гала-концерт, що відбувся на сцені Львівської обласної філармонії. Протягом двох годин представники трьох сусідніх держав демонстрували свої вокально-хореографічні традиції та отримували почесні і заслужені нагороди за участь у цьому, мабуть для когось першому у житті, фестивалі.

Лілія Плахтій
Лілія Плахтій

«Об’єднавча ідея цього фестивалю є дуже гарною. Є три держави, три народи, які живуть поруч – Польща, Словаччина, Україна. І нас дуже багато об’єднує  – дуже подібні традиції, багате культурне надбання. Тому нам треба краще запізнавати один одного. І коли це починається з молодих, які будуть майбутнє кожної держави – в цьому найбільший сенс. Тому що, де б дитина не жила, якою б мовою не говорила всі вони хочуть миру, злагоди, щастя, міцності своєї держави. І розвиток таких добросусідських відносин є дуже важливим і дуже важливо закладати це в молоді», –  наголосила Лілія Плахтій, директор фестивалю.

Але найважливішим моментом фестивалю стали три пісні і один танець. Всі учасники заходу з різних міст і країн за три дні змогли поставити разом танець і вивчити три пісні, сере яких польська, лемківська та  бойківська. Виконання цих номерів викликало шалену підтримку всіх присутніх на концерті гостей.

Фестиваль відбувся за підтримки Львівської обласної ради, Львівської обласної адміністрації та під патронатом Генерального Консульства Республіки Польща у Львові, а спільне українсько-англійське підприємство “Галка Лтд” надала свою продукцію для подарунків учасникам фестивалю

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.