І знову площа Ринок – збірка цікавих фото.

2215
Львів, площа Ринок

Площа Ринок з’явилася у Львові після завоювання міста польським королем Казимиром III Великим у 1349 р.  XIV ст. Центр міста, який тоді знаходився на сучасній пл. Старий Ринок, було перенесено південніше.

Львів, площа Ринок

Німці будували за звичним для себе зразком: центральна площа, оточена житловими кварталами, лінія укріплень.

Пожежа Львівської Ратуші 2 жовтня 1848 року Літографія Й.Риделя

Пожежа Львівської Ратуші 2 жовтня 1848 року Літографія Й.Риделя

Львів, площа Ринок

Площа дістала назву Рінґ (кільце, замкнений простір). У місцевій вимові це слово трансформувалося у “Ринок”. Отже, площа дала назву базару, а не навпаки.

Львів, площа Ринок  Львів, площа Ринок

Упродовж багатьох століть пл. Ринок була центром усього життя Львова — економічного, політичного, культурного.

Львів, площа Ринок  Львів, площа Ринок

Тут вирував базар, який відвідували перси і англійці, турки і голландці, росіяни і французи. На площі розміщалося міське управління, виконувалися судові вироки, влаштовувалися різноманітні урочистості, вистави, процесії.

Львів, площа Ринок  Львів, площа Ринок

Від початкової готичної забудови, яка загинула під час пожежі 1527 р., збереглися підвали і фрагменти стін з готичними деталями.

Львів, площа Ринок

Дбайливо відновлюючи вцілілі мури, нові будинки після руйнівної пожежі городяни будують тільки з каменю та цегли і називають їх кам’яницями.

Львів, площа Ринок

Архітектурний вигляд площі формувався в період розквіту ренесансу у Львові. Ансамбль створювали кращі архітектори — П. Красовський, М. Градовський, П. Барбон, П. Римлянин, Б. Меретин, С. Фесінґер та інші.

Львів, площа Ринок

Не було, мабуть, події в історії середньовічного Львова, не пов’язаної з Ринком. У 1410р. сюди привезли 52 бойових прапори Тевтонського ордену, захоплених як трофей у битві під Грюнвальдом. На Ринку їх кинули в багно — за старим звичаєм переможців. Бачив Ринок і російське посольство, яке тут наприкінці XVII ст. підписало Бічний мир, і Петра І, і героїв-гайдамаків.

Львів, площа Ринок

У 1848 р. стара площа стала центром революційних подій. Вона 2 листопада була зайнята ремісниками і студентами, які спорудили на Ринку барикади. За наказом австрійського генерала Гамерштейна площу піддали артилерійському бомбардуванню, і повстання було жорстоко придушене.

Львів, площа Ринок

Упродовж сторіч Ринок був місцем, де селилася міська верхівка. Цілком зрозуміло, — визначальну роль у житті міста відігравали купці, котрим треба було мешкати якомога ближче до місця своїх торговельних інтересів. Крім цього, мешкати на Ринку вважалося престижно.

Львів, площа Ринок

І сьогодні стара площа зберігає значення історичного центру міста. Тут знаходяться міська Рада, музеї. Пам’ятки старовини приваблюють численних туристів. У грудні 1998 р. рішенням сесії ЮНЕСКО середмістя Львова занесено до списку Світової Спадщини.


Для бизнесмена любого уровня аренда офиса является самым важным элементом успеха его дела. Удачное его размещение и планировка могут как привести клиентов, так и отпугнуть их.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.