І над Америкою замайорів прапор Львова

477

Група альпіністів із десяти людей, серед якої було восьмеро українців, піднялась на найвищу гору Америки Аконкагуа, висота якої майже 7 тисяч метрів. Підкоривши найвищу вершину Америки львів’янин Роман Городечний підняв над горою прапор Львова.

«Штурм гори», як розповів Форпосту підкорювач вершини, тривав приблизно 20 годин. Температура коливалася від 35 до 40 градусів на вітрі.

У планах львів’янина підкорити всі найвищі вершини континентів. По поверненню із подорожі Роман дасть Форпосту ексклюзивне інтерв’ю про сходження на Аконкагуа.

«Прапор Львова на найвищій точці південної Америки, гора Аконкагуа, 6962 м», - написав львів’янин на своїй сторінці у Фейсбук.
«Прапор Львова на найвищій точці південної Америки, гора Аконкагуа, 6962 м», – написав львів’янин на своїй сторінці у Фейсбук.

Аконкагуа, за матеріалами Вікіпедії, як найвищий пік Америки, входить до складу альпіністського проекту “Сім вершин”. Еквадорець швейцарського походження, Карл Еглофф, побив рекорд Кіліана у швидкісному забігу на Аконкагуа. Його час становив 11 год 52 хв проти 12 год 49 хв каталанської зірки світового скайраннінгу.

Перша відома в історії спроба сходження на гору було здійснена у 1897 році експедицією англійця Едварда Фіцджеральда. Пік уперше був підкорений Матіасом Зурбріггеном 14 січня 1897 року.

Роман Городечний
Роман Городечний

Наймолодшою людиною, яка підкорила Аконкагуа, був Тайлер Армстронг з Каліфорнії, який піднявся на вершину у 9-річному віці 24 грудня 2013 року. Найстарший підкорювач вершини — Скот Льюїс, який досягнув вершини 26 листопада 2007 року у 87-річному віці.

Група альпіністів що піднялась на найвищу гору Америки Аконкагуа
Група альпіністів що піднялась на найвищу гору Америки Аконкагуа

На Аконкагуа загинули 135 альпіністів, більшість через ускладнення висотної хвороби, а також через падіння, серцеві напади та гіпертонію. Перший смертельний випадок стався з австрійцем Степанеком у 1926 році. В середньому на Аконкагуа щороку гинуть троє альпіністів.

Ористарх БАНДРУК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.