Гурт презентує другий сингл і кліп “Гайдамака” з альбому на вірші митців “Розстріляного відродження”(відео)

119
Кадр з відео на сингл “Гайдамака”
Кадр з відео на сингл “Гайдамака”

“Пісню “Гайдамака” обрали для візуалізаціі альбому “Тріумф Слова”  не випадково.Бо у 1918 році автор поезіі  Володимир Сосюра  переписав власний  вірш, змінивши гайдамаку на комсомольця, а комісара на курінного, а саме в цій версії вірш потрапив до підручників Української літератури радянської школи, і був відомий всім.

Ми мали повернути вірш “Гайдамака” новим поколінням у його чесній версії зі справжнім сенсом” – Олександр Ярмола,   фронтмен гурту Гайдамаки.

 Оригінальний вірш “Гайдамака”  Володимир Сосюра написав під враженням від власної участі в Українських визвольних змаганнях 1918-1919 років у складі Армії УНР.

Кадр з відео на сингл “Гайдамака”
Кадр з відео на сингл “Гайдамака”

Пізніше, в час великого терору і репресій Української інтелігенції, поета зламали і він працював на окупаційну радянську владу, тому уникнув нещасливої долі своїх побратимів й лишився живим.

“Гайдамака” – другий сингл з альбому “Тріумф Слова”, створений гуртом Гайдамаки на вірші поетів “Розстріляного відродження”.

Музику до пісні записали в київській “Пропеллер Студіо”. Перші рифи запропонував басист Олексій Курбаков, Сашко Ярмола поклав на них слова та мелодію, аранжували всі музиканти гурту разом.

Пісня має радіоверсію, яку зробили разом з з продюсером Романом Кальмуком.

Кліп “Гайдамака” створили  Віктор Придувалов та Олександр Корєшков.

Віктор Придувалов  –  давній друг гурту, київський режисер, тепер вже класик Українського кліпмейкерства, з яким Гайдамаків пов’язують довгі роки творчих стосунків та кілька успішних кліпів. Віктор працював над відео “Гайдамака” разом з графіками-аніматорами,  команда поєднала хроніку визвольних змагань часів УНР з сучасною графікою.

Обкладинка синглу “Гайдамака”  – картина сучасного українского художника Віталія Кравця з  серії “Краєвид”. Роботи з цієї серіі частиною концепції альбому “Тріумф слова” – обкладинками альбому й двох синглів.

Віталій Кравець, художник:  “Наша колаборація  з Гайдамаками- це щасливий збіг обставин. Спочатку я довго не міг зрозуміти, що саме я можу запропонувати для оформлення “Тріумфу Слова”, адже просто якесь дизайнерське рішення було б не релевантне темі альбому. Згодом, коли я писав концепцію для своєї серії “Краєвид”, я побачив фабулу завдяки якій мої робити стали пліч-о-пліч з віршами поетів “Розстріляного Відродження”. Образ побитої землі уособлюється в персонаж, починає бути тілом, що фактично болить крізь час та простір, як біль що лишився від репресій сторічної давнини.

Кадр з відео на сингл “Гайдамака”
Кадр з відео на сингл “Гайдамака”

Мережива оĸопів, орнаменти вирв, шрами і рани, що весь час вĸривають це «тіло» нашого ĸраю  – відображення спільного внутрішнього стану, раніше ці емоції висловлювали наші обличчя, а тепер і земля. Пейзаж під обстрілами та гусеницями перетворюється у абстрактну картину, око перестає його ідентифікувати.”

Віталій Кравець працює з живописом, графікою, театральним мистецтвом та кіно. Його роботи були представлені на виставках в Україні, Польщі, Італії, Франції, Туреччині, США. Твори зберігаються у приватних зібраннях в Україні та за кордоном. Його проект “Анатомія Безхребетних” був номінований на премію імені Тараса Шевченка.

Сингл та відео “Гайдамака”

 • Режисери: Віктор Придувалов та Олександр Корєшков.
 • Анімація: Олександр Корєшков.
 • Директор: Віктор Сема.
 • Виробництво: re:evolution film / mental dRive studio
 • Слова :Володимир Сосюра
 • Музика: Сашко Яромола, Олексій Курбаков
 • Запис: “Пропеллер Студіо”

Альбом “Тріумф Слова”  на стрімінгових платформах з’явиться за кілька днів – у вівторок, 24 жовтня

Треклист:

 • «ЛЕБЕДІ» (М.Драй-Хмара – А.Слєпцов, О.Ярмола)
 • «МОЛОДІ СЕРЦЯ» (Д.Загул – О.Ярмола, А.Слєпцов)
 • «ВЕСЛЯР» (М.Хвильовий – О.Курбаков, О.Ярмола)
 • «ЕЛЬДОРАДО» (О.Влизько – О.Курбаков, О.Ярмола)
 • «РІВНОВАГА» (Є.Плужник – О.Ярмола)
 • «ТІНІ» (М.Семенко – А.Слєпцов)
 • «ДУМА» (Т.Осьмачка – А.Слєпцов, О.Ярмола)
 • «МОНОМАХ» (П.Філіпович – О.Ярмола)
 • «ГУЛЯЙ-ПОЛЕ» (І.Багряний – А.Слєпцов)
 • «ГАЙДАМАКА» (В.Сосюра – О.Курбаков, О.Ярмола)

Сингл “Гайдамака” на стрімінгах – https://orcd.co/haydamaka

Проект реалізовано за підтримки Українського Культурного Фонду.

Ольга МАКСИМЯ’К

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.