Гурт презентує другий сингл і кліп “Гайдамака” з альбому на вірші митців “Розстріляного відродження”(відео)

365
Кадр з відео на сингл “Гайдамака”
Кадр з відео на сингл “Гайдамака”

“Пісню “Гайдамака” обрали для візуалізаціі альбому “Тріумф Слова”  не випадково.Бо у 1918 році автор поезіі  Володимир Сосюра  переписав власний  вірш, змінивши гайдамаку на комсомольця, а комісара на курінного, а саме в цій версії вірш потрапив до підручників Української літератури радянської школи, і був відомий всім.

Ми мали повернути вірш “Гайдамака” новим поколінням у його чесній версії зі справжнім сенсом” – Олександр Ярмола,   фронтмен гурту Гайдамаки.

 Оригінальний вірш “Гайдамака”  Володимир Сосюра написав під враженням від власної участі в Українських визвольних змаганнях 1918-1919 років у складі Армії УНР.

Кадр з відео на сингл “Гайдамака”
Кадр з відео на сингл “Гайдамака”

Пізніше, в час великого терору і репресій Української інтелігенції, поета зламали і він працював на окупаційну радянську владу, тому уникнув нещасливої долі своїх побратимів й лишився живим.

“Гайдамака” – другий сингл з альбому “Тріумф Слова”, створений гуртом Гайдамаки на вірші поетів “Розстріляного відродження”.

Музику до пісні записали в київській “Пропеллер Студіо”. Перші рифи запропонував басист Олексій Курбаков, Сашко Ярмола поклав на них слова та мелодію, аранжували всі музиканти гурту разом.

Пісня має радіоверсію, яку зробили разом з з продюсером Романом Кальмуком.

Кліп “Гайдамака” створили  Віктор Придувалов та Олександр Корєшков.

Віктор Придувалов  –  давній друг гурту, київський режисер, тепер вже класик Українського кліпмейкерства, з яким Гайдамаків пов’язують довгі роки творчих стосунків та кілька успішних кліпів. Віктор працював над відео “Гайдамака” разом з графіками-аніматорами,  команда поєднала хроніку визвольних змагань часів УНР з сучасною графікою.

Обкладинка синглу “Гайдамака”  – картина сучасного українского художника Віталія Кравця з  серії “Краєвид”. Роботи з цієї серіі частиною концепції альбому “Тріумф слова” – обкладинками альбому й двох синглів.

Віталій Кравець, художник:  “Наша колаборація  з Гайдамаками- це щасливий збіг обставин. Спочатку я довго не міг зрозуміти, що саме я можу запропонувати для оформлення “Тріумфу Слова”, адже просто якесь дизайнерське рішення було б не релевантне темі альбому. Згодом, коли я писав концепцію для своєї серії “Краєвид”, я побачив фабулу завдяки якій мої робити стали пліч-о-пліч з віршами поетів “Розстріляного Відродження”. Образ побитої землі уособлюється в персонаж, починає бути тілом, що фактично болить крізь час та простір, як біль що лишився від репресій сторічної давнини.

Кадр з відео на сингл “Гайдамака”
Кадр з відео на сингл “Гайдамака”

Мережива оĸопів, орнаменти вирв, шрами і рани, що весь час вĸривають це «тіло» нашого ĸраю  – відображення спільного внутрішнього стану, раніше ці емоції висловлювали наші обличчя, а тепер і земля. Пейзаж під обстрілами та гусеницями перетворюється у абстрактну картину, око перестає його ідентифікувати.”

Віталій Кравець працює з живописом, графікою, театральним мистецтвом та кіно. Його роботи були представлені на виставках в Україні, Польщі, Італії, Франції, Туреччині, США. Твори зберігаються у приватних зібраннях в Україні та за кордоном. Його проект “Анатомія Безхребетних” був номінований на премію імені Тараса Шевченка.

Сингл та відео “Гайдамака”

 • Режисери: Віктор Придувалов та Олександр Корєшков.
 • Анімація: Олександр Корєшков.
 • Директор: Віктор Сема.
 • Виробництво: re:evolution film / mental dRive studio
 • Слова :Володимир Сосюра
 • Музика: Сашко Яромола, Олексій Курбаков
 • Запис: “Пропеллер Студіо”

Альбом “Тріумф Слова”  на стрімінгових платформах з’явиться за кілька днів – у вівторок, 24 жовтня

Треклист:

 • «ЛЕБЕДІ» (М.Драй-Хмара – А.Слєпцов, О.Ярмола)
 • «МОЛОДІ СЕРЦЯ» (Д.Загул – О.Ярмола, А.Слєпцов)
 • «ВЕСЛЯР» (М.Хвильовий – О.Курбаков, О.Ярмола)
 • «ЕЛЬДОРАДО» (О.Влизько – О.Курбаков, О.Ярмола)
 • «РІВНОВАГА» (Є.Плужник – О.Ярмола)
 • «ТІНІ» (М.Семенко – А.Слєпцов)
 • «ДУМА» (Т.Осьмачка – А.Слєпцов, О.Ярмола)
 • «МОНОМАХ» (П.Філіпович – О.Ярмола)
 • «ГУЛЯЙ-ПОЛЕ» (І.Багряний – А.Слєпцов)
 • «ГАЙДАМАКА» (В.Сосюра – О.Курбаков, О.Ярмола)

Сингл “Гайдамака” на стрімінгах – https://orcd.co/haydamaka

Проект реалізовано за підтримки Українського Культурного Фонду.

Ольга МАКСИМЯ’К

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.