Гурт Гайдамаки презентує сингл на лірик-відео  “Ельдорадо” (відео)

98
Гурт Гайдамаки презентує сингл на лірик-відео  “Ельдорадо”

“Ельдорадо” – перший сингл з альбому “Тріумф Слова”, створений  Гайдамаками на вірші поетів “Розстріляного відродження”.

В пісні “Ельдорадо”  використана поезія Олекси Влизько, розстріляного у 1934 окупаційною комуністичною владою в Києві за сфабрикованим звинуваченням у приналежності до міфічної терористичної організації. Олекса  є одним з наймолодших представників “Розстріляного відродження.

Олександр Ярмола,  Гайдамаки, про поезію Олекси Влизько та пісню “Ельдорадо”:

“Для мене це історія, розказана поетом, який вже бачив, що гайки закручуються,  жити стає важче, наближаються страшні часи. Мабуть він знаходив розрядку для себе, пишучи ці вірші. Пісня “Ельдорадо” складена з двох віршів: “Баляда про короткозоре Ельдорадо” і “Баляда про остаточно короткозоре Ельдорадо”. Ці два вірші дуже схожі, там деякі рядки повторюються. І, власне, ця пісня – казка про шукачів Ельдорадо, шукачів пригод, іншого життя, яка була написана в ті часи, коли автор розумів, що його життя не буде тривалим”.

Лірик відео на пісню “Ельдорадо”  створила Наталка Перчишена, яка раніше  працювала над відеорядом для концертних виступів гурту Гайдамаки.

Обкладинка синглу “Ельдорадо”  – робота сучасного українського художника Віталія Кравця з серії “Краєвид”. Гайдамаки звернулись до митця  в пошуках візуалізаціі альбому “Тріумф Слова” і знайшли спільне бачення всього проекту. Тож  обкладинками другого синглу й альбому “Тріумф Слова”,  теж будуть роботи Віталія з цієї серії.

Віталій Кравець про серію  робіт “Краєвид”: “Переорана технікою земля нашої країни, жирна глина перемішана з тілами і мастилом, посічені дерева, немов ĸості, стирчать з її тіла, поґвалтованого, але живого. Живого, бо ми віддали занадто велиĸу ціну, щоб просто попрощатись із ним.”

Віталій Кравець працює з живописом, графікою, театральним мистецтвом та кіно. Його роботи були представлені на виставках в Україні, Польщі, Італії, Франції, Туреччині, США. Твори зберігаються у приватних зібраннях в Україні та за кордоном. Його проект «Анатомія Безхребетних» був номінований на премію імені Тараса Шевченка.

Музику до пісні написали музиканти гурту Гайдамаки –  басист Олексій Курбаков, який запропонував базовий риф, та вокаліст Олександр Ярмола, який поклав на нього поезію і придумав мелодію. Аранжували разом. За стилем вийшло поєднання співаної поезії з елементами хіпхопу та сальси, витримане в типово “Гайдамацькому” стилі.

Запис альбому відбувається в київській “Пропеллер Студіо”.  Альбом “Тріумф Слова” складатиметься з 10 пісень, його презентують у жовтні 2023. Проект буде реалізовано за підтримки Українського Культурного Фонду.

Ольга МАКСИМ’ЯК

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.