Храм Свв.Ольги і Єлизавети цього року святкуватиме 100-річчя освячення

1839
Храм Свв.Ольги і Єлизавети у Львові на вулиці Городоцькій
Храм Свв.Ольги і Єлизавети у Львові на вулиці Городоцькій

Саме освячення костьолу відбулося восени 1911 р. хоча внутрішні роботи з оздоблення храму тривали ще близько двох років і завершилися лише в 1913 р. Розташування його мало стратегічне значення для римо-католицької церкви, адже він закривав від гостей міста, котрі прибували потягом, вид на Собор св. Юра.

Храм Свв.Ольги і Єлизавети у Львові на вулиці городоцькій
На той час Львів був під польським правлінням, тому гості міста одразу повинні були це розуміти дивлячись на цей костел. Будівельні роботи розпочалися восени 1904 р. під керівництвом інженера Кароля Ріхтмана з закладання фундаментів, початково планувалося завершити будівництво в 1907 р.

Храм Свв.Ольги і Єлизавети у Львові на вулиці городоцькій

Поштовхом для будівництва костелу стало спорудження в західній частині Львова залізничного вокзалу. Оскільки залізниця і все що було з нею пов’язане, вважалося стратегічним об’єктом,  працювати тут мали право тільки поляки, тобто римо-католики.

Храм Свв.Ольги і Єлизавети у Львові на вулиці городоцькій

Територію навколо вокзалу почали активно заселяти приїжджі з Польщі залізничники з родинами. Великі темпи приросту населення, особливо польськомовних мешканців, вимагали задоволення їхніх релігійних потреб. Будівля костелу була спорудження на їхні гроші.

Храм Свв.Ольги і Єлизавети у Львові на вулиці городоцькій
Костьол споруджений на кам’яному фундаменті з цегли з широким застосуванням білокам’яних деталей в оформленні інтер’єру та екстер’єру.


Храм Свв.Ольги і Єлизавети у Львові на вулиці городоцькійЗ північного боку костьолу виступає 85-метрова вежа з годинником (втрачений), завершена високим шпилем з фігурою св. Єлизавети на північно-західній грані.


Реклама в блозі: Остров Корфу в Греции по праву называют Изумрудным — это самый зеленый из всех греческих островов, знаменитый своими оливковыми и апельсиновыми садами, кипарисовыми лесами и лимонными рощами. Поэтому туры на Корфу так популярны среди туристов разных стран.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.