“Графіка” Миколи Опанащука підкорила відвідувачів (відео)

1134

У вівторок, 23 травня 2017 року,  в експозиційних залах Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького (проспект Свободи, 20) відбулося відкриття виставки Миколи Опанащука під назвою “Графіка”.

Микола Опанащук — мистець і педагог вищої фахової кваліфікації, заслужений діяч мистецтв України, професор Львівської національної академії мистецтв. Мова його графіки та малярства еволюціонує зі широкого авторського світогляду, реалізуючись в унікальному діапазоні формально-образних ідей на вершинах виконавської досконалості.

Генеральний директор Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького Ігор Кожан
Генеральний директор Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького Ігор Кожан

“Це не перша виставка Миколи Опанащука в стінах Національного музею у Львові, вони проходять тут  кожні 4-5 років. Дана виставка митця є небуденною, неординарною. Це  звіт художника за останній період творчості. Виставка суттєво відрізняється від попередніх і показує, що художник ще є повний сил бачення своєї творчості ще в нього є попереду”, – зазначив генеральний директор Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького Ігор Кожан відкриваючи виставку.

Експозиція виставки Миколи Опанащука "Графіка"
Експозиція виставки Миколи Опанащука “Графіка”

Графіка й малярство Миколи Опанащука мають єдину кореневу систему не лише за тематично-смисловим скеруванням, а й за ідейними “розмітками” трьох попередніх десятиліть. У цьому важлива особливість творчої та педагогічної діяльності художника, а також і двигун для великої професійної працездатності. Найбільш яскраво свою ест е пічну доктрину автор розкрив у друкованій графіці. У численних циклах та автономних роботах закріпилась і масштабна експериментальна база, і широкі поетично-філософські розгалуження -дзеркало авторського світобачення.

Доктор мистецтвознавства, професор Львівської академії мистецтв Галина Стельмащук
Доктор мистецтвознавства, професор Львівської академії мистецтв Галина Стельмащук

“Микола Опанащук надзвичайно працьовитий художник та педагог. Він постійно робить виставки, але на кожній чимось дивує, намагається представити якість експерименти. У своїй професійній діяльності він уже дійшов до надзвичайного узагальнення”, – зазначила доктор мистецтвознавства, професор Львівської академії мистецтв Галина Стельмащук.

Експозиція виставки Миколи Опанащука "Графіка"
Експозиція виставки Миколи Опанащука “Графіка”

У жанровій структурі естампної графіки митця немає строгої ціннісної ієрархії. Для нього однаково важливі й побіжне спостереження, й поглиблена рефлексія. Будь-який імпульс може надихнути творчу уяву Миколи Опанащука і привести до композиційно- образного втілення. Заразом структуруванню “перехопленої” теми передує дуже складна та багатоетапна робота, під час якої звіряються всі складники пластичної організації композиції. Пояснити стиль, манеру, ритмічну побудову образу можна лише через призму сукупності формотворчих ангажувань автора, які наповнювались еволюційно.

Микола Опанащук
Микола Опанащук

“Я в мистецтві є обережним, хоча роблю багато експериментів, але намагаюся не припускатися якихось вульгарних речей, неетичних. Намагаюся своє мистецтво вибудовувати сучасно,але в естетичних рамках. І це моє мірило того, чим я займаюся”, – сказав сам митець на відкритті виставки.

Довідково

Микола Опанащук – графік, живописець, екслібрисист. Заслужений діяч мистецтв України, професор з 45-річним стажем викладання живопису та рисунку. Член Національної спілки художників України. Голова журі регіонального конкурсу з рисунку мистецьких навчальних закладів Західного регіону. Голова журі Обласного конкурсу кращого вчителя образотворчого мистецтва. Член журі міжнародного конкурсу дитячої творчості. Член журі міжвузівського конкурсу з рисунку (Київ-Харків-Львів).

Експозиція виставки Миколи Опанащука "Графіка"
Експозиція виставки Миколи Опанащука “Графіка”

Народився 7 квітня 1947 року в селищі Пулини на Житомирщині. 1963-1965 роки навчався у Решетилівському професійно-технічному училищі на відділенні килимарства.

Експозиція виставки Миколи Опанащука "Графіка"
Експозиція виставки Миколи Опанащука “Графіка”

1966-1971 роки навчався у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва на відділенні художнього скла (тепер ЛНАМ). М.Опанащук — митець-інтелектуал, творчість якого пронизана філософськими розмірковуваннями про сутність і природу речей. У творчому доробку М.Опанащука — екслібриси, станкова графіка, живопис, акварель та графічний дизайн.

М.Опанащук — учасник понад 220 виставок різних рівнів. Персональних виставок — 51. Є активним членом Всесвітнього центру екслібрисистів у м.Сінт-Ніклас (Бельгія). У його активі понад 150 оригінальних графічних знаків. Творчі успіхи М.Опанащука у царині малярства і графіки неодноразово відзначалися нагородами, зокрема, двічі — у Канаді, Польщі та Україні (м.Львів, Весняний мистецький салон, 2013-2016), а також грамотою Верховної Ради України.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.