«Гра долі», або презентація проектів кіностудії „ВІАТЕЛ”

1189
«Гра долі», або презентація проектів кіностудії „ВІАТЕЛ”

Вчора, 9 лютого 2016 року, в приміщенні Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові (вул. С. Крушельницької, 23) відбулася презентація проектів кіностудії „ВІАТЕЛ”.

Презентація складалася з двох частин. У першій, після вітального слова директора Музею Соломії Крушельницької у Львові Галини Тихобаєвої, гості заходу переглянули знятий у 2014 році фільм «Дорога. Василь Стефаник» з серіалу «Гра долі».

Директор музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові Галина Тихобаєва
Директор Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові Галина Тихобаєва

Фільм «Доро́га. Василь Стефаник» знімався на Покутті, в рідному селі письменника Русові, де знаходиться Меморіальний музей і садиба, а також на Буковині – в Чернівцях, де були надруковані його перші літературні твори, і в Музеї видатних діячів у Києві.

Майже все своє життя Василь Стефаник прожив на Західній Україні, але він не відділяв себе від Великої України і вважав, що корінням походить з Наддніпрянщини. Адже його предки були козаками Війська Запорозького.

Фільм розповідає про життя і долю Василя Стефаника, про його кохання. Про Стефаника – письменника, політика, громадського діяча, депутата Віденського парламенту від селян Покуття, учасника першого у Києві свята Соборності України 22 січня 1919 року.

Перегляд кінострічки викликав жваве обговорення серед присутніх на показі. Зокрема, директор Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка Роман Горак, у властивій йому нестриманій манері, розкритикував сценарій фільму. На противагу йому заслужений артист України, актор театру імені Марії Заньковецької Юрій Брилинський звернув увагу на окремі етнографічні неточності, але зазначив, що фільм йому сподобався. Також фільм сподобався більшості присутнім на показі гостям.

У другій частині продюсери кіностудії „ВІАТЕЛ” анонсували початок зйомок наступного фільму з серіалу «Гра долі» під назвою «Михайло Грушевський. Вірю в Україну».  Фільм зніматиметься у Львові та у Києві. Адже львівський період життя Михайла Грушевського, а це 20 років, вважається “золотою добою” в його біографії.  Тут він був професором  Львівського університету, тут він очолив Наукове товариство імені Шевченка (НТШ). Тут знайшов своїх друзів і соратників, тут сформувалась ціла школа учнів і послідовників Грушевського. Зрештою, тут він одружився і тут народилася його донька Катерина. Саме у Львові він прожив найщасливіші роки свого життя. За висловом І. Крип’якевича, відданого учня історика, Грушевський усіма силами намагався «засипати провалля», що утворилося між синами однієї землі.

Фільм знімається до 150-річчя М.Грушевського і прем’єра його очікується в серпні 2016 року.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.