Галерея сценографії запрошує на виставку театральних афіш

564
Будівля Католицького дому на вул. Городоцька,36. Фото наших днів

В суботу, 7 листопада 2020 року,  о 16 год. в Галереї сценографії (вул. Городоцька, 36) відбудеться відкриття виставки театральних афіш. Covid – 19.

“Ми пропонуємо до вашої уваги відкриття виставки театральних афіш різних театрів та художників, аби дати вам можливість охопити поглядом те, що відбувається сьогодні в мистецтві театральної афіші, проаналізувати українські реалії й відчути стильове та якісне різноманіття.

Карантин – це пустка й пауза часу. Час зупинився. Прем’єри готові, але не можуть бути зіграні. Все, що ми запланували в один день зупинилося. Немає акторів, режисерів, глядачів, залишилися тільки декорації, костюми та афіші… Карантин заборонив нам бути “тут і зараз” у театрі, але допоміг розкрити інші грані, краще зрозуміти, як і коли починається його взаємодія з нами.

Афіша виставки в Галереї сценографії
Афіша виставки в Галереї сценографії

Де й коли починається театр? З миті, коли підіймається інтермедійна завіса? З вішака у гардеробі? З моменту, коли купуєш квиток у касі театру? Ні, театр починає свою взаємодію з глядачем набагато раніше, ще в той момент, коли перехожий помічає афішу, що приваблює його око й провокує думками поринути в новий, цікавий інтригуючий світ пропонованої вистави. Ось момент, звідки починається діалог між людиною й театром. Саме тому хороша театральна афіша є невід’ємною частиною вистави, вона повинна зацікавити потенційного глядача, налаштувати його на потрібні очікування, допомогти вирішити, чи є він аудиторією цієї постановки.

Ми говоримо про мальовану чи художню афішу, яка нам і є цікава. Такі афіші сьогодні з’являються у різних театрах, в межах різних мистецьких проєктів на противагу сумної тенденції «штампування» адміністраціями театрів низькоякісних постерів, де основне місце займають фото задіяних у виставі акторів, позбавлені образних чи концептуальних навантажень” – пишуть організатори виставки..

Куратори: Олег Онещак та Богдан Поліщук
Виставка працюватиме з 7-го до 24-го листопада
з вівторка по неділю включно з 14:00 до 19:00.
Вхід вільний.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.