Галерея “ХотАртХол” Палацу Хоткевича запрошує на “Космічні експресії” Ольги Баландюх

491
Колишній Дім працівників громади – палац Гната Хоткевича

Із 15 червня по 2 липня 2021 р. у галереї “ХотАртХол” Палацу Хоткевича (вулиця Кушевича, 1) відбудеться космічна подорож разом з художницею і співачкою Ольгою Баландюх (Olvia).

Виставка проходитиме в межах підтримки збору коштів на нижній поверх галереї “ХотАртХол” у Палаці Хоткевича. Детальніше про цей проєкт — на платформі “Великої Ідеї”: https://cutt.ly/XviGIIy

Про концепт виставки “КОСМІЧНІ ЕКСПРЕСІЇ”, — розповідає авторка: “Незчисленна кількість галактик – шовковисті бублики, які кружляють в ритмі шаленої дзиґи. Міріади зірок – веснянки на обличчях незнайомих людей. Туманності, наче павутинки, зіткані космічними павуками із газу та пилу. Незвідані світи захоплюють увагу своєю таємничістю, відстанню, недосяжністю та неймовірною красою. Коли задивляєшся у нічне небо в горах – паморочиться голова від трансцендентності краси. Твоя уява біжить стрімко в глибину космосу і ти вже бачиш інші галактики, залишки від вибуху наднових та народження нового покоління зірок.

Напевно, кожен хоча б раз мріяв побувати у Космосі, а, можливо, і взагалі стати частиною команди для колонізації інших планет та й світів у майбутньому. Адже таємничість нерозгаданого простору магнітом притягує тебе в саме серце джерела твого походження.

З того часу, як мені батьки спрезентували дитячу енциклопедію з астрономії – це захопило мою уяву і з кожним роком все більше занурює в свої безмежні світи.

Часто сняться космічні сни: я то стрибаю по кільцях Сатурна, мов на батуті, то літаю поміж газових гігантів на космічному шатлі, то просто бігаю серед планет.

Так і зародилась ідея створити проєкт, який буде цілковито присвячений реальним космічним об’єктам. Захотілось створити науково-космічну експозицію, щоб познайомити людей ближче з космічним світом, поширити інформацію про цікавий світ астрономії із застосуванням художнього мистецтва.

Стиль виставки я б охарактеризувала як абстрактний реалізм. Поруч з кожною роботою є опис з поясненням цього об’єкту і детальна інформація, яку можна знайти за допомогою QR-коду. Крім того, я створила невеличкі абстрактні відео і музику до них, які репрезентують Космос. Їх теж можна буде побачити у почути у галереї “ХотАртХол””.

Афіша виставки "Космічні експресії"
Афіша виставки “Космічні експресії”

OLVIA (Ольвія, справжнє ім’я – Ольга Баландюх) — співачка, художниця, модель, викладачка вокалу та скрипки.

Народилася 25.07.95 у м. Дрогобичі. Закінчила музичну школу по класу скрипки та Дрогобицький державний музичний коледж ім. В. Барвінського два факультети – скрипку та вокал. Закінчила Львівську Національну Академію Мистецтв, кафедра дизайн середовища.

Учасниця талант-шоу “Голос країни” (10 сезон, команда Тіни Кароль); учасниця молодої опери “Ukraine – Terra Incognita”;

учасниця міжнародного джаз фестивалю Jazz Bez XX.

Як співачка cпівпрацює з українським музикантом John Bass, який є автором проєктів “Є” 1995 та 2003 років, учасник груп “Клуб шанувальників чаю”, “Мертвий півень”. Протягом їхньої співпраці вийшло п’ять музичних відео, в тому числі і спільна композиція з легендарною вокальною формацією “Піккардійська Терція”, пісня “Бізони”.

Як художниця і фотографиня брала участь в низці мистецьких та фото- виставках і фестивалях. Мала ряд персональних виставок.

Персональні виставки:

– проєкт “Ефемерність буття” в арт-центрі “Щось цікаве” м. Львів (2017);

– проєкт “Простір” в галереї “Бункермуз” м. Тернопіль (2018);

– проєкт “Простір” в галереї ЛНАМ м. Львів (2018);

– проєкт “Простір” в Pavlovka Art Gallery м. Київ (2018);

– проєкт “Простір” в музеї історії Трускавця у м. Трускавці (2018);

– проєкт “Простір” в палаці мистецтв у м. Дрогобичі (2019);

– проєкт “Синтез просторів” в арт-кафе “Стоп-кадр”, МСУМК у м. Луцьк (2019).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.