Галерея “ХотАртХол” Палацу Гната Хоткевича запрошує на виставку “Метаморфози”

565
Палац культури імені Гната Хоткевича у Львові

9 вересня, о 18 год., у галереї “ХотАртХол” Палацу Гната Хоткевича відбудеться відкриття виставки Макса Сіра – митця із Чилі, який протягом останніх років живе і творить у Львові. В експозиційному просторі Палацу Хоткевича Макс Сір презентуватиме виставку “Метаморфози”, яка є рефлексією автора на оповідання Франца Кафки “Перевтілення” (переклад англ. “The Metamorphosis” – “Метаморфоза”).

Виставка Макса Сіра “Метаморфози” є результатом першого етапу роботи автора над графічним романом, за мотивами однойменного твору  Франца Кафки. За словами художника, цей проєкт народився під час його перебування у Празі, звідки й розпочалося дослідження творчості письменника.

Виставка Макса Сіра “Метамарфози” відтворює розвиток сюжету оригінального твору та розкриває теми – дегуманізації, відчуженості, самотності, розчарування, – перетворюючи текст в образно-виразні метафори.

Зазначимо, що в межах експозиції будуть представлені принти оригінальних робіт Макса Сіра з серії “Метаморфози”.

Спеціальні гості відкриття виставки: Макс Сір – автор виставки та Марсело Разон Санчес – знавець творчості Франца Кафки, юрист. Колишній професор кафедри основ права в Університеті Тарапаки. Ексюрист Ради оборони Чилі. Сьогодні – юрист у сфері нерухомості та особистого майна.

Експозиція триватиме із 9  по 15 вересня. Вхід вільний

виставку "Метаморфози"
Виставка “Метаморфози”

Про автора

Макс Сір (Max Sir, Вінья-дель-Мар, Чилі) – ілюстратор, художник і театральний режисер. Визнаний художник-пластик у Чилі та за кордоном, відомий як драматург у Нью-Йорку, де він також брав участь у виставах як актор. Його твори мистецтва були удостоєні численними національними мистецькими преміями та експонувалися в Нью-Йорку, Берліні, Парижі, Коста-Риці, Вашингтоні, Лондоні, Афінах, Празі, Львові та у містах Чилі. Художник провів значну кількість міжнародних персональних виставок, серед останніх – “Голоси Сор Хуани Інес де ля Крус” у Галереї IDB у Вашингтоні (2016); “Аліса на порозі” у Празі, Чехія (2017); “Аліса Макса Сіра в Лондоні” (2018). Його серія картин “Alice” (“Аліса”) експонувалася ​​і була на обкладинці Міжнародного салону сучасного мистецтва “Карусель Лувру” (Париж, травень 2018 р.) та ярмарку мистецтв Параллакс (Лондон, липень 2018 р.). Прем’єра його останнього проєкту – “Гамлет”, що був задуманий, спроєктований та зрежисований ним, відбулася у Львові в межах фестивалю “Кіт Ґаватовича”. Графічний роман “Гамлет” як частина мультидисциплінарного проєкту, був опублікований в Україні презентований на Українському Комік Коні та Львівському книжковому форумі у 2018 році. У 2019-2020 роках митець створив серію картин, натхненних традиційною українською культурою. Наразі Макс живе в Україні, працюючи над проєктом нового графічного роману за мотивами книги Кафки “Метаморфоза”, епізоди з якого представлені в галереї “ХотАртХол”.

Нагадаємо, що галерея “ХотАртХол” — це новий простір у Палаці Хоткевича у Львові, який відкрито у грудні 2020 року. Галерея покликана експонувати мистецькі дебюти. Проєкт реалізовано завдяки благодійникам на платформі “Велика ідея” та краудфандинговому ґранту програми Європейського Союзу “Дім Європи”.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.