Google змінив свій логотип на честь відомої акторки та винахідниці родом зі Львова (відео)

2710
Google змінив свій логотип на честь відомої акторки та винахідниці родом зі Львова

Вчора Google випустив дудл (видозмінений логотип на головній сторінці пошуковика) на честь дня народження неймовірної людини – Хеді Ламарр – яка була надзвичайно успішною голлівудською акторкою, і, водночас, винахідницею, чиїми науковими досягненнями ми користуємось досі.

Ще в часи Другої світової війни Хеді Ламарр запатентувала систему управління торпедами, секретні системи зв’язку, які зараз використовуються всюди: від мобільних телефонів до Wi-Fi і GPS.

Хеді Ламарр народилася у Відні у 1914 році, її батько був банкіром зі Львова. Вона рано почала зніматися у кіно. Дебютувала у німецькому фільмі «Дівчина в нічному клубі» (1930).

Хвилю світової популярності приніс їй чехословацько — австрійський фільм Густава Махати «Екстаз» (1933). Перша в історії художнього повнометражного кіно десятихвилинна сцена оголеного купання у лісовому озері — цілком невинна за сучасними мірками — але у 1933 році вона викликала шквал емоцій. Картина була заборонена до показу в низці країн та випущена в прокат через кілька років після цензурування.

Хеді Ламарр
Хеді Ламарр

Після чотирьох років невдалого шлюбу Хеді втікає на пароплаві «Нормандія» у Нью-Йорк. Ще на «Нормандії» вона підписує контракт із засновником студії Metro-Goldwyn-Mayer Луїсом Маєром. Новий виток кар’єри розгортається запаморочливо. У загальній сукупності Хеді Ламарр заробила на кінозйомках 30 млн доларів. І була однією з найбільш оплачуваних кіноакторок в світі ті роки.

Під час другої світової війни Ламарр проявила себе як учений і разом зі своїм другом композитором Джорджем Антейл запатентувала систему управління торпедами, а також приватні системи зв’язку, що включають передачу помилкових каналів на різних частотах. У той час ці патенти не були реалізовані, але потім стали основою для зв’язку з розширеним спектром, і сьогодні використовуються всюди: від мобільних телефонів до Wi-Fi і GPS.

Винахід прийняли в бюро патентів, однак американський флот відкинув проект через складність в реалізації. Через півстоліття саме на системі «стрибаючих частот» або «псевдовипадкової перебудови робочої частоти» утворилися такі види передачі даних, як мобільний зв’язок GSM і Bluetooth.

У 1997 році Хеді Ламарр офіційно нагородили за відкриття. На честь Ламарр 9 листопада названо Днем винахідника в багатьох німецькомовних країнах. Хеді Ламарр зображена на заставці при завантаженні програми Corel Draw 8-ої і 9-ої версій. На початку 2014 року Хеді Ламарр було додано в Зал Слави Винахідників.

Джерело: http://watcher.com.ua/

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.