Google змінив свій логотип на честь відомої акторки та винахідниці родом зі Львова (відео)

0
1981
Google змінив свій логотип на честь відомої акторки та винахідниці родом зі Львова

Вчора Google випустив дудл (видозмінений логотип на головній сторінці пошуковика) на честь дня народження неймовірної людини – Хеді Ламарр – яка була надзвичайно успішною голлівудською акторкою, і, водночас, винахідницею, чиїми науковими досягненнями ми користуємось досі.

Ще в часи Другої світової війни Хеді Ламарр запатентувала систему управління торпедами, секретні системи зв’язку, які зараз використовуються всюди: від мобільних телефонів до Wi-Fi і GPS.

Хеді Ламарр народилася у Відні у 1914 році, її батько був банкіром зі Львова. Вона рано почала зніматися у кіно. Дебютувала у німецькому фільмі «Дівчина в нічному клубі» (1930).

Хвилю світової популярності приніс їй чехословацько — австрійський фільм Густава Махати «Екстаз» (1933). Перша в історії художнього повнометражного кіно десятихвилинна сцена оголеного купання у лісовому озері — цілком невинна за сучасними мірками — але у 1933 році вона викликала шквал емоцій. Картина була заборонена до показу в низці країн та випущена в прокат через кілька років після цензурування.

Хеді Ламарр
Хеді Ламарр

Після чотирьох років невдалого шлюбу Хеді втікає на пароплаві «Нормандія» у Нью-Йорк. Ще на «Нормандії» вона підписує контракт із засновником студії Metro-Goldwyn-Mayer Луїсом Маєром. Новий виток кар’єри розгортається запаморочливо. У загальній сукупності Хеді Ламарр заробила на кінозйомках 30 млн доларів. І була однією з найбільш оплачуваних кіноакторок в світі ті роки.

Під час другої світової війни Ламарр проявила себе як учений і разом зі своїм другом композитором Джорджем Антейл запатентувала систему управління торпедами, а також приватні системи зв’язку, що включають передачу помилкових каналів на різних частотах. У той час ці патенти не були реалізовані, але потім стали основою для зв’язку з розширеним спектром, і сьогодні використовуються всюди: від мобільних телефонів до Wi-Fi і GPS.

Винахід прийняли в бюро патентів, однак американський флот відкинув проект через складність в реалізації. Через півстоліття саме на системі «стрибаючих частот» або «псевдовипадкової перебудови робочої частоти» утворилися такі види передачі даних, як мобільний зв’язок GSM і Bluetooth.

У 1997 році Хеді Ламарр офіційно нагородили за відкриття. На честь Ламарр 9 листопада названо Днем винахідника в багатьох німецькомовних країнах. Хеді Ламарр зображена на заставці при завантаженні програми Corel Draw 8-ої і 9-ої версій. На початку 2014 року Хеді Ламарр було додано в Зал Слави Винахідників.

Джерело: http://watcher.com.ua/

Leave a Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.