Гобелени Оксани Риботицької покажуть в Національному музеї ім. Андрея Шептицького

816

Сьогодні, 1 березня 2019 року, о 16.00 в Історичному комплексі НМЛ ім. Андрея Шептицького (вул. М. Драгоманова, 42) відбудеться відкриття виставки Оксани Риботицької «Плинність часу».

Гобелени Оксани Риботицької – безкінечна розповідь про красу рідної землі, звичаї та обряди українського народу. Її твори вирізняються досконало виваженим і складним ритмічним укладом, вишуканими і максимально скерованими на ефективний емоційний вплив кольоровими і тональними зіставленнями. Живописно-графічні засоби її композицій вражають розмаїттям. Художниця не лише майстерно володіє барвою, а й викристовує ахроматичні зіставлення, виразні контрасти та оригінальні оптичні ефекти на основі авторських експериментів з елементами геометричного орнаменту. Її кращі композиції: “Перевесло” (1982), “Засіяна земля” (1988),” “Стежками Карпат” (1989), “Коломийки” (1989), “Вічний мотив” (1990), “Мелодія лісу” (1992), “Небо” (1992) – неперевершені зразки високої мистецької цінності.

Оксана Риботицька
Оксана Риботицька

З початку ХХІ століття талант художниці розкривається новими небаченими гранями. Вона активно адаптує найновіші мистецькі віяння, працює на площині та об’ємно-просторових формах. До її юнацьких живих і завжди нестримних емоцій додається глибинна філософія життя, мудрість досвідченого художника-творця (“Сліпий дощ” (2005), “Плинність часу” (2008), “Життя однієї грушки” (2009), “Реквієм” (2011), “Ренесанс” (2012) та інші). Вона продовжує творити, бо процес творчості для неї – повсякденне життя,  як струмінь чистої живильної води і потік свіжого повітря…

Авторське індивідуальне бачення Оксани Риботицької проявляється у виваженості образотворчих засобів в її гобеленах, де вона втілює художньо-філософські ідеї, що утверджують одвічні вартості життя в гармонії зі світом природи, розкриваючи непорушні зв’язки людини із Небом і Землею, на що здатний тільки справжній віртуоз в ручному тканні, який переживає свій зоряний час!

Гобелен Оксани Риботицької
Гобелен Оксани Риботицької

Довідково

ОКСАНА  РИБОТИЦЬКА – мисткиня  декоративного та прикладного мистецтва, текстиль. Народилася   21 листопада 1946 р. у м. Львів, Україна.

У 1965 – 1970рр. Навчалася у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва (тепер Національна Академія Мистецтв), кафедра художнього текстилю.
Вчителі з фаху: Роман Сельський, Карло Звіринський, Ласло Пушкаш, Михайло Лозинський, Наталія Паук.
1970 – 1972, 1983 – 1985, 2010 -2014  рр. – викладач у Львівській дитячій художній школі ( тепер Львівська дитяча художня школа ім.О.Новаківського ).
1972 – 1976 рр. – Старший науковий працівник у Львівському музеї українського мистецтва  ( тепер Національний музей імені Андрея Шептицького у Львові ).
1985 – 1999 рр. – Викладач Львівського училища декоративного та ужиткового мистецтва ім. І. Труша ( тепер коледж ).
З 1972р. – Учасниця обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок.
З 1984р. – Член Національної спілки художників України.
У 1984 – 1992рр. – Голова секції художнього текстилю ЛСХ та член комісії декоративної секції  НСХУ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.