“Французька осінь 2020” завітала до Львова

481
Експозиція виставки «Королі і люди»
Експозиція виставки «Королі і люди»

В четвер, 1 жовтня 2020 року,  Львівський історичний музей в Кам’яниці Корнякта (пл. Ринок, 6) представив виставку «Королі і люди». Відкрили її в рамках фестивалю французької культури “Французька осінь 2020”.

“Це традиція, яка вже десятиліттями триває в Україні. Посольство Франції в Україні започаткувало «Французьку весну», яка відбувалася щороку в найбільших містах України: Київ, Харків, Дніпро, Донецьк, Севастополь, Львів. На жаль останні кілька років два міста – Севастополь та Донецьк не надаються для проведення цього французького свята, але в інших містах фестиваль дуже активно розвивається і щораз ми бачимо цікаві проєкти, які реалізуються спільно українськими і французькими інституціями.

Роман Чмелик
Роман Чмелик

У Львівському історичному музеї ми уже втретє проводимо виставку, присвячену Франції. Сьогодні презентуємо виставку «Королі і люди», основна мета якої показати, що львівські музеї мають надбання, що стосуються не тільки історії та культури Львова чи України, а й такі, що належать до світової культурної спадщини. І такий стимул як «Французька весна» у Львові – це можливість ще раз нам показати, що Львів має у своїх збірках першокласні речі, які відображають європейську історію та культуру”, – сказав директор Львівського історичного музею Роман Чмелик відкриваючи виставку.

Відкриття виставки «Королі і люди»
Відкриття виставки «Королі і люди»

На виставці представлені портрети знакових постатей французької історії та культури ― монархів, політичних, військових та релігійних діячів, письменників, поетів, драматургів, філософів, математиків, лікарів тощо.

Ніколя Фасіно
Ніколя Фасіно

“Ця виставка мала відкритися у квітні кілька місяців тому і я дуже радий, що незважаючи на ці особливі обставини у яким ми зараз живемо  ми змогли її відкрити сьогодні і продовжити нашу місію з промоції культури. У цій виставці «Королі і люди» ми змогли показати фонди, які раніше не були представлені і будь-хто може побачити, що Франція тут є присутня”, – зазначив директор Альянс Франсес Ніколя Фасіно.

Експозиція виставки «Королі і люди»
Експозиція виставки «Королі і люди»

За словами організаторів виставки, назва «Королі і люди» умовно поділяє представлених в експозиції людей на дві категорії: тих яких можна охарактеризувати відомими «від народження» та тих, які здобули світову славу «за досягнення». «Королі» входили в аннали історії вже за фактом своєї появи на світ, оскільки престол успадковували при народженні. «Люди», навіть будучи аристократами, ставали відомими завдяки власним досягненням в тій чи іншій царині.

Ірина Полянська
Ірина Полянська

“Це уже не перший наш проєкт. Була виставка, яка розповідала про зв’язки французів з Галичиною і зі Львовом. А ця виставка має більший спектр. На живописних і графічних полотнах представлені королі від найпершого короля Карла Великого до останнього короля Франції, представлені пам’ятки, присвячені Наполеону та його оточенню. унікальними та широко представленими є матеріали, пов’язані з фалеристикою. Цікавими є мініатюри на яких зображені політичні діячі ХІХ ст.”, – розповіла Ірина Полянська, учений секретар Львівського історичного музею.

Експозиція виставки «Королі і люди»
Експозиція виставки «Королі і люди»

Загалом на виставці представлено 75 творів. Хронологічні рамки життя і діяльності її персонажів охоплюють період від VІІІ ст. до початку ХХ ст.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.