В четвер, 1 жовтня 2020 року, Львівський історичний музей в Кам’яниці Корнякта (пл. Ринок, 6) представив виставку «Королі і люди». Відкрили її в рамках фестивалю французької культури “Французька осінь 2020”.
“Це традиція, яка вже десятиліттями триває в Україні. Посольство Франції в Україні започаткувало «Французьку весну», яка відбувалася щороку в найбільших містах України: Київ, Харків, Дніпро, Донецьк, Севастополь, Львів. На жаль останні кілька років два міста – Севастополь та Донецьк не надаються для проведення цього французького свята, але в інших містах фестиваль дуже активно розвивається і щораз ми бачимо цікаві проєкти, які реалізуються спільно українськими і французькими інституціями.
У Львівському історичному музеї ми уже втретє проводимо виставку, присвячену Франції. Сьогодні презентуємо виставку «Королі і люди», основна мета якої показати, що львівські музеї мають надбання, що стосуються не тільки історії та культури Львова чи України, а й такі, що належать до світової культурної спадщини. І такий стимул як «Французька весна» у Львові – це можливість ще раз нам показати, що Львів має у своїх збірках першокласні речі, які відображають європейську історію та культуру”, – сказав директор Львівського історичного музею Роман Чмелик відкриваючи виставку.
На виставці представлені портрети знакових постатей французької історії та культури ― монархів, політичних, військових та релігійних діячів, письменників, поетів, драматургів, філософів, математиків, лікарів тощо.
“Ця виставка мала відкритися у квітні кілька місяців тому і я дуже радий, що незважаючи на ці особливі обставини у яким ми зараз живемо ми змогли її відкрити сьогодні і продовжити нашу місію з промоції культури. У цій виставці «Королі і люди» ми змогли показати фонди, які раніше не були представлені і будь-хто може побачити, що Франція тут є присутня”, – зазначив директор Альянс Франсес Ніколя Фасіно.
За словами організаторів виставки, назва «Королі і люди» умовно поділяє представлених в експозиції людей на дві категорії: тих яких можна охарактеризувати відомими «від народження» та тих, які здобули світову славу «за досягнення». «Королі» входили в аннали історії вже за фактом своєї появи на світ, оскільки престол успадковували при народженні. «Люди», навіть будучи аристократами, ставали відомими завдяки власним досягненням в тій чи іншій царині.
“Це уже не перший наш проєкт. Була виставка, яка розповідала про зв’язки французів з Галичиною і зі Львовом. А ця виставка має більший спектр. На живописних і графічних полотнах представлені королі від найпершого короля Карла Великого до останнього короля Франції, представлені пам’ятки, присвячені Наполеону та його оточенню. унікальними та широко представленими є матеріали, пов’язані з фалеристикою. Цікавими є мініатюри на яких зображені політичні діячі ХІХ ст.”, – розповіла Ірина Полянська, учений секретар Львівського історичного музею.
Загалом на виставці представлено 75 творів. Хронологічні рамки життя і діяльності її персонажів охоплюють період від VІІІ ст. до початку ХХ ст.
Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ