Фотографії Львова посіли перше місце у спецномінації конкурсу «Вікі любить пам’ятки»

922
Комплекс Вірменського собору (фото Максима Присяжнюка)
Комплекс Вірменського собору (фото Максима Присяжнюка)

У межах конкурсу «Вікі любить пам’ятки» вперше організували спецномінацію «Via Regia Ukraine» (Королівський шлях), під час якої відібрали найкращі фото 2020 року. На конкурс подали близько 7 тисяч світлин. Перше місце посів фотограф Максим Присяжнюк із світлинами Львова і Києва. Про це пише ZAXID.NET

У конкурсі взяли участь фотографії пам’яток 11 міст на символічному шляху Via Regia в межах України — у Дубні, Рівному, Острозі, Львові, Бродах, Городку, Луцьку, Володимирі-Волинському, Радомишлі, Житомирі та Києві. Журі відібрало найкращий знімок з кожного міста та обрало 1-3 місця.

Перше місце у спецномінації «Via Regia Ukraine» посів фотограф Максим Присяжнюк із чотирма світлинами Києва та Львова. Наше місто представили фото Вірменського собору та святого Юра. Знімок собору Юра також переміг у номінації найкраще фото Львова. Дві інші роботи Присяжнюка зображали пам’ятник князю Володимиру та будівлю інституту шляхетних дівчат у Києві.

Собор святого Юра (фото Максима Присяжнюка)
Собор святого Юра (фото Максима Присяжнюка)

Друге місце віддали автору Руслану Грибюку за фото вітряка зі скансену в Пирогові (Київ). Третє місце посіла Катерина Байдужа із фото замку Острозьких.

Усього на спецномінацію конкурсу різні автори надіслали понад 700 світлин Львова. Загалом на конкурс подали фото майже 7 тис. пам’яток з цих 11 міст. Львівщину представили також фото Городка та Бродів.

«Вікі любить пам’ятки» — міжнародний конкурс фотографій пам’яток культурної спадщини для ілюстрування Вікіпедії, який був започаткований у 2010 році в Нідерландах. Via Regia — історичний торговий шлях, який проходив через території сучасної України, Білорусі, Литви, Польщі, Німеччини, Бельгії, Франції та Іспанії. В 2005 році Рада Європи визначила цей маршрут своїм «великим культурним шляхом». Культурний проект має за мету популяризацію історичних місць і культурних цінностей, розвиток нових напрямків туризму, виявлення невідомих об’єктів культурної спадщини. В 2011 році до проекту приєдналася культурні заклади Київської, Житомирської, Рівненської, Волинської та Львівської областей.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.