Файний подкаст розповів про колись відоме графство на Волині

430
Файний подкаст розповів про колись відоме графство на Волині

Палац Браницьких у Любомлі славився розкішним життям, але, як і багато пам‘яток архітектури, постраждав від рук радянської влади. Вціліло лиш одне крило з-поміж великого палацового комплексу. Утім, цінність історичної будівлі від цього не втратилася.

Про цю пам’ятку історико-культурної спадщини розповідаємо у новому епізоді Файного подкасту linktr.ee/volyncastles. Наш співрозмовник – Олександр Остапюк з Любомльського краєзнавчого музею.

Відомо, що рід Браницьких був одним із найвідоміших на Волині. Резиденція родини Браницьких входила до палацово-паркового ансамблю, збудованого у другій половині 18  століття.

«Францішек Ксаверій Браницький побудував у Любомлі великий палац та парк, де проводив своє дозвілля. З того часу місто називалося Любомльським графством. Побудував на площі ринок торгові ряди, провів меліорацію, почав закріпачувати міщан», — розповідає краєзнавець.

Зокрема, щоб здивувати своїх гостей, Ксаверій проклав від палацу до площі Ринок оригінальну доріжку, складену з кінських зубів. Це невелика відстань – 150 метрів.

«У палаці вирувало активне життя, відбувалися прийоми іменитих гостей, проводилися бали, зароджувалися політичні інтриги», — зазначає пан Олександр.

У випуску також йтиметься про:

  • стан архітектурної пам’ятки та перспективи її збереження;
  • історію Любомля та роль родини Браницьких у ній;
  • як виглядав оригінальний палац і як приймав гостей;
  • що ще цікавого подивитися туристам, які завітають у древній Любомль.

Запрошуємо почути більше про палац у Любомлі у нашому подкасті за посиланням: https://on.soundcloud.com/Bg2y24t1AtXhcYBd8

Проєкт втілюється ГО Волинська Фундація за підтримки Український культурний фонд.

Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.