“Фантасмагорії казкового Львова” запрошують до “Штуки”

354
«Фантасмагорії казкового Львова» запрошують до Штуки
В понеділок, 1 квітня 2019 року, о 18:00 в кавярні-галереї «Штука» (вул. Котлярська, 8) відбудеться відкриття виставки графіки Ігоря Біликівського «Фантасмагорії казкового Львова».

На виставці побачимо роботи, виконані впродовж останніх двох-трьох років, які є «чуттєвим відображенням деяких закапелків Львова, а також окремі графічні композиції, що не пов’язані з образами реального міста. Більшість є наслідком споглядання пошарпаних часом кам’яниць і старих львівських вуличок, де ще місцями залишилась бруківка, по котрій ходили мої прабабці і дідусі. Усе разом, як я вважаю, і спричинилось до створення не реальних, а химерних графічних образів, не зрозумілих навіть мені. Це фантазії, які могли з’явитись тільки у цьому чарівному місті».

Ігор Біликівський – вагома мистецька постать, чиї роботи привернули увагу критиків ще у далеких 1990-их. Роман Яців у виданні «Мікроскоп пана Юрка» 2006-го року розставляє акценти, завдяки яким можемо краще зрозуміти автора: «Щось заважає ствердити, що цей сучасний художник виріс на ґрунті класичного духовно-культурного досвіду, або ж що він продовжує одну з ліній розвитку національного мистецтва. Але з бажанням з’ясувати, з якого пункту художнього процесу Ігор Біликівський розбудував власну концепцію мистецтва можна не звернути увагу на більш суттєві моменти, які насправді вирізняють його ім’я в творчому середовищі Львова та й України в цілому. Бо очевидно й те, що цей автор не потребує формального вписування у вузький чи широкий контекст, його присутність у мистецтві мотивується іншими, вагомішими стимулами і сенсами».

Довідково. Ігор Біликівський народився 22 квітня 1953 р. у Львові. Навчався у студіях образотворчого мистецтва у Львові. Свій творчий шлях почав зі шкільних років. Самостійно опанував такі графічні техніки як літографія і офорт.

В кінці 1990-х років перші літографічні роботи, котрі висилав на престижні міжнародні виставки, отримували високі оцінки журі. Першу свою відзнаку в техніці літографії отримав за екслібрис, присвячений Дню незалежності Литви на міжнародній виставці у Вільнюсі у 1997р. У 1999 р.в Міжнародному центрі екслібрису в м.Сінт Ніклаас (Бельгія) отримав найвищу нагороду – приз м.Сінт Ніклаас в техніці літографії за екслібрис, присвячений Станіславу Лєму.

Приймав участь у багатьох міжнародних  виставках  графіки малих форм по всьому світу. Знаковими були нагороди в Пекіні, Варшаві, Ґданську, Бресті, Квебеку та ін. У 2018 році прийняв участь у першій міжнародній виставці-трієнале графіки малих форм «Інтаґліо» у Києві.

Також працює у техніці ручної графіки. Часто експериментує, використовуючи традиційні та новітні засоби малярства і графіки. На квітневій виставці можна ознайомитись з працями, виконаними лайнером та акриловими фарбами.

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.