“Фактор Львова. Малярство” під пензлем Юрія Коха

1156
Юрій Кох. Тут був інструктор (портрет Дашкевича), 2001

У вівторок, 5 вересня 2017 року, о 16.00 в приміщенні Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького (проспект Свободи, 20) відбудеться відкриття виставки Юрія  Коха під назвою “Фактор Львова. Малярство”.

На виставці буде представлено понад вісімдесят живописних творів із циклів СТІНОПИС, АРДЕКОХ, КОХаний Львів та ін. (1989 -2017). Проект триватиме до 1 жовтня 2017 року.

Юрій Кох. Падіння Ікара, 1994
Юрій Кох. Падіння Ікара, 1994

Упродовж кількох десятиліть Юрій Кох є провідним митцем  у висвітленні найрізноманітніших аспектів життя Львова. Чільною темою його творчості є МІСТО в історичних, еротичних та метафізичних проявах, із невід’ємною  психоделічною субстанцією — ПЕРСОНОЮ.

Афіша виставки Юрія Коха під назвою "Фактор Львова. Малярство"
Афіша виставки Юрія Коха під назвою “Фактор Львова. Малярство”

Фактор Львова”  є етапною виставкою художника, спричиненою появою кілька років тому нових ідейно-тематичних напрямів, означених автором як “СТІНОПИС” та “АРДЕКОХ”. У кількох галереях Львова та Києва, а також за кордоном вже експонувались окремі твори названих циклів.

Малярський цикл “АРДЕКОХ” виник на ґрунті “порожнин”, недороблених митцями 20-30-х років ХХ ст. Використавши співзвучність відомого стилю зі своїм прізвищем, художник отримав водночас підказку  і підтримку для своєрідного мистецького “доповнення”.

Юрій Кох. Літунка Ольга, 1992
Юрій Кох. Літунка Ольга, 1992

“Крізь стіни я краще бачу…”, — цієї репліки Юрка Коха було б достатньо для характеристики тепер вже повномасштабного напряму творчості, який для обізнаних виглядає закономірним і послідовним розширенням смислового діапазону, відкриттям нового “формального” фактору для глибшого проникнення у космос МІСТА. Примітним і приємним є той факт, що й тепер автор не полишає виваженого роками “сюжетного” портретування знаних і незнаних ПЕРСОН міста, “портретів” будинків та вуличних сценок, ширяючи над Львовом з минулого у майбутнє…

Юрій Кох. Антикваріат, 2008
Юрій Кох. Антикваріат, 2008

Довідково: Юрій Кох народився 1958 року  у Львові. Закінчив Львівське училище прикладного мистецтва ім. Івана Труша (1978) (тепер –– Львівський державний коледж декоративно-ужиткового мистецтвам Івана Труша) та Український поліграфічний інститут ім. Івана Федорова (1986) (тепер –– Українська академія друкарства).

Працює в галузі малярства, графіки,  плакату та книжкового дизайну. Учасник понад 200 виставок у 30-ти країнах. Автор 18 персональних виставок.

Христина ГОРИНЬ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.