“Етнокультура – реалії сьогодення”, або відкриття розкішного текстильного виставкового проекту

471

В середу, 9 серпня 2017 року, о 17. 00 в Історичному комплексі НМЛ ім. Андрея Шептицького (вул. Драгоманова, 42) відбудеться відкриття виставкового проекту Моніки Костржевої “Структури творення” та Александри Верешки “Між лінією і формою” у форматі ХХ Міжнародного пленеру художнього текстилю “Етнокультура – реалії сьогодення”.

Пленер проходить в рамках Міжнародного етно-мистецького проекту «Екологічний ракурс», який  започатковано у 1996 році акцією «Відродимо глинянський килим», а свою назву він отримав під час Міжнародного симпозіуму художнього текстилю у Львові (1998). Симпозіуму передував Міжнародний пленер «Від чорного до білого –– не фарбуючи», який відбувся під орудою його ініціаторки та ідейного натхненника – Зеновії Шульги, доцента кафедри художнього текстилю Львівської національної академії мистецтв. Відтоді пленери відбуваються щорічно.

Експозиція виставкового проекту художнього текстилю "Етнокультура – реалії сьогодення".
Експозиція виставкового проекту художнього текстилю “Етнокультура – реалії сьогодення”.

Організатори проекту: Львівська національна академія мистецтв, Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького, Регіональний філіал Національного інституту стратегічних досліджень у м. Львові, Національний музей народного мистецтва Гуцульщини і Покуття ім. Й. Кобринського, ГО «Центр суспільних інновацій»

Експозицію виставки можна буде побачити з 9 до 25 серпня 2017 року в Історичному комплексі НМЛ ім. Андрея Шептицького (вул. Драгоманова, 42).

Постер виставкового проекту Моніки Костржевої "Структури творення"
Постер виставкового проекту Моніки Костржевої “Структури творення”

Моніка-Ізабелла Костшева – професор, доктор мистецтвознавства, завідувач майстерні художнього моделювання на Мистецько-педагогічному відділенні Університету ім. А. Міцкевича (УАМ) в м. Каліші (Польща); художник та модельєр одягу.

Випускниця Академії мистецтв ім. Владислава Стшемінського в Лодзі (відділення тканини та одягу, напрямок дизайн, спеціалізація – моделювання одягу і біжутерії), та Університету моди (UNIVERSITE dela MODE) в Ліоні (Франція). З 2001 р. працює на Мистецько-педагогічному відділенні Університету ім. Адама Міцкевича в Каліші, проводить заняття в майстерні станкової та журнальної графіки і проектування одягу. З 2012 р. працює на посаді професора УАМ. У 2012–2016 рр. була заступником декана з наукового та мистецького напрямків на Мистецько-педагогічному відділенні УАМ у м. Каліші.

Експозиція виставкового проекту художнього текстилю "Етнокультура – реалії сьогодення".
Експозиція виставкового проекту художнього текстилю “Етнокультура – реалії сьогодення”.

Внаслідок багаторічної співпраці з промисловими підприємствами, колекції одягу Моніки Ізабелли Костшевої було впроваджено у виробництво. Художниця не раз брала участь у міжнародних виставках моди в Польщі та за її межами, отримувала медалі та відзнаки. Мисткиня працює також у галузі станкової та комп’ютерної графіки, проектує художні тканини, одяг, мистецькі об’єкти, є автором наукових публікацій та дописів про моду й орнаментику.

Колекції робіт художниці і в образотворчому мистецтві, й у мистецтві проектування було репрезентовано на кількох десятках збірних виставок у Польщі та за кордоном, а також на 24 персональних виставках у Польщі, Португалії, Туреччині, Франції, Іспанії, Болгарії, США.

Експонати виставки «Структури творення», представленої в Національному музеї у Львові ім. А. Шептицького, виконані зі шкіри, з ручного черпаного паперу та з тканин, якими художниця захоплюється вже багато років. Колекція є результатом пошуків нової форми під час створення авторського персонального вбрання.

Постер виставкового проекту Александри Верешки "Між лінією і формою"
Постер виставкового проекту Александри Верешки “Між лінією і формою”

Александра Верешка- художник, модельєр, педагог.

Народилася 1974 року в м. Пйотркові Трибунальському (Польща). У 1999 році закінчила Академію мистецтв імені Владислава Стшемінського в Лодзі (відділення тканини та одягу). З 2010 року працює на посаді ад’юнкта в Інституті текстильної архітектури Лодзького політехнічного університету, де в 2014 році захистила докторат із мистецтва (дисципліна – моделювання). Викладає моделювання одягу на відділі дизайну.

З 2000 року художниця поєднує творчий досвід із професійною роботою, яка пов’язана з індустрією одягу. Власні художні й дизайнерські практики розвиває, створюючи композиції, що концентруються на людському тілі, яке перебуває у постійному взаємозв’язку зі своїм найближчим зовнішнім оточенням, тобто з одягом, а також із внутрішнім станом, іншими словами – з психологією споживача.

Експозиція виставкового проекту художнього текстилю "Етнокультура – реалії сьогодення".
Експозиція виставкового проекту художнього текстилю “Етнокультура – реалії сьогодення”.

Учасниця багатьох виставок і показів моди в Польщі (Лодзь, Вроцлав, Ґданськ, Ченстохова) та за її межами: в Португалії, США й Данії. Брала участь в наукових конференціях, член організаційних комітетів і конкурсних комісій.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.