Етно-гурт “Ойкумена” зняв новий кліп на львівських руїнах (відео)

883
Етно-гурт "Ойкумена" зняв новий кліп на львівських руїнах

Цими днями музиканти відомого львівського етно-гурту “Ойкумена” презентували новий кліп під назвою “Знову ранок”. Це робота театрознавця, голосової акторки та режисера Мар’яни Янкевич (MariAm).

Кліп став уже третім спільним проектом у їхній співпраці, і після перших двох (на пісні “М.Т.С.Л.”

та “Пекучий день

виявився дуже цікавим та несподіваним.

Цього разу прийшла ідея відзняти нову роботу у цікавій та незвичній локації. Її було знайдено випадково під час велопрогулянки, і спочатку для зйомок була обрана інша пісня (саме “Пекучий день” на слова Ліни Костенко), в результаті спочатку з’явився і кліп на цю пісню, але відзятий в результаті довгих пошуків у інших умовах, а “Знову ранок” було відкладено на невизначений термін у зв’язку із змінами у особистому житті самих музикантів та режисерки (в Мар’яни Янкевич народилася перша дитина, а у Олени Коссак – третя).

Зйомки кліпу етно-гурту "Ойкумена" під назвою "Знову ранок"
Зйомки кліпу етно-гурту “Ойкумена” під назвою “Знову ранок”

Проте, коли все стало знову на круги своя, творчу співпрацю було відновлено, і як результат – постав відеокліп на руїнах історичної львівської будівлі кінця 19 – початку 20 ст. – винзаводу, розміщеного у парку Погулянка у Львові.

Зйомки кліпу етно-гурту "Ойкумена" під назвою "Знову ранок"
Зйомки кліпу етно-гурту “Ойкумена” під назвою “Знову ранок”

Музику до пісні “Знову ранок”, як і левову частку репертуару гурту, написала художній керівник та засновниця гурту (а також, як далі склалося, і цілої бандурно-перкусійної течії) Олена Коссак, текст – мікс двох різнопланових поезій перкусиста гурту Тараса Приведи. Прикметно, що у двох куплетах пісні змінено всього три слова, які проте надають їм суттєво іншого змісту.

Музиканти закладають у відеороботі певний морально-етичний посил глядачам – все, що стало руїною, з руїни і повстане у новому, кращому відобаженні, маючи на увазі краще майбутнє, яку чекає Україну після закінчення війни.

Зйомки кліпу етно-гурту "Ойкумена" під назвою "Знову ранок"
Зйомки кліпу етно-гурту “Ойкумена” під назвою “Знову ранок”

«Ойкумена» – гурт, що знаходиться у постійному творчому пошуку, сміливо експериментуючи з різноманітними інструментами та аранжуванням. Заснований на початку 2011 року. Музиканти виконують сучасну україномовну авторську акустичну музику з елементами етно-джазу, використовуючи бандуру, сопілку та перкусійні ритми у поєднанні з акцентом на проникливій манері відкритого співу. Позитивні відгуки глядачів, виступи на багатьох фестивалях і сольних концертах по цілій країні та за її межами, а також усвідомлення необхідності створення якісної культурної спадщини на базі красивих текстів та етнічних інструментів – таким є творче обличчя гурту.
У творчому доробку: дебютний альбом «Чи ти мене любиш?!», альбом, присвячений революційним змінам у країні та свідомості її громадян “День сонцестояння”, альбом авторської музики “Фіміам”. Шість відеоробіт. Участь у театральних проектах, всеукраїнських та міжнародних фестивалях.

Ористарх БАНДРУК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.