“Емоції” Михайла Радя покажуть в Національному музеї імені Андрея Шептицького у Львові

371
"Емоції" Михайла Радя покажуть в Національному музеї імені Андрея Шептицького у Львові

В п’ятницю, 3 лютого 2017 року, в Національному музеї імені Андрея Шептицького у Львові (проспект Свободи, 20) о 16.00 відбудеться відкриття виставки творів Михайла Радя «ЕМОЦІЇ».

Творчість львівського художника Михайла Радя не можна вкласти в рамки якогось певного напряму, школи, як не варто ні з ким порівнювати, – він ні на кого не схожий. З одного боку, Михайло Радь нібито в контексті contemporary, з іншого – тяжіє до спрощення мистецької ідеї, її максимальної дохідливості до глядача. Твори художника – це уособлення його мікрокосмосу, маленького світу зі своїми законами самоідентифікації. Прагнучи проникнути в сутність цього світу, мистець викристалізовує свій стиль відповідними матеріалами та техніками. Так, дерев’яна дошка найкраще підтримує провідну ідею художника – простота та первісність.

 Михайло Радь. Пейзаж. Полотно олія, 2016, 45x55
Михайло Радь. Пейзаж. Полотно олія, 2016, 45×55

У статті « Amor fati Михайла Радя» мистецтвознавець О.Сидор-Гібелинда так характеризує творчість художника: «Сучасний митець, виучень Львівської академії мистецтв, не вступаючи у змагання з класиками, доводить, що світ жанрових нюансів ще не вичерпано до дна. А напрямок творчої думки може бути найнесподіванішим, найнепередбачуванішим. Сам Михайло називає це “відпуском руки” – образ твориться без втручання раціонального фактора. Його наче породжують з власних глибин пастозні нашарування олійних фарб».

 Михайло Радь. Портрет. Полотно олія, 2015, 75x100
Михайло Радь. Портрет. Полотно олія, 2015, 75×100

Найчастіше Михайло Радь звертається до пейзажу та анімалістики. Це відбувається без будь-якої спроби імітації природних форм, інтерпретуються лише суттєві характеристики, що стимулюють експресивність та самозаглиблення мистця. Досягти цієї експресивності дозволяє також фактурна поверхня дошки, на якій часто присутні лише натяки на об’єкти, що немов розчиняються у безкінечній глибині простору, – людина, пташка чи дерево.

 Михайло Радь. НЮ. Полотно олія, 2016, 90x120
Михайло Радь. НЮ. Полотно олія, 2016, 90×120

Довідково. Художник народився в 1978 році у Львові. У 2002 році закінчив Львівську національну академію мистецтв.

Михайло Радь – учасник численних виставок в Україні та за кордоном: «Осінній салон» (Львів, Україна), «Українська Різдвяна виставка » (Київ, Україна), «Aрт-Київ» (Київ, Україна), «Сучасне українське мистецтво» (Бухарест, Румунія), «Геометрія» (Львів, Україна), «Art-Bosphorus» (Стамбул, Туреччина), «AВС-aрт» (Київ, Україна), «Галерея-36» (Київ, Україна), «Совіарт» (Київ, Україна), «Худґраф» (Київ, Україна), “15 Gallery” (Торонто, Канада), MR Gallery, (Нью-Йорк, США).

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.