В п’ятницю, 3 лютого 2017 року, в Національному музеї імені Андрея Шептицького у Львові (проспект Свободи, 20) о 16.00 відбудеться відкриття виставки творів Михайла Радя «ЕМОЦІЇ».
Творчість львівського художника Михайла Радя не можна вкласти в рамки якогось певного напряму, школи, як не варто ні з ким порівнювати, – він ні на кого не схожий. З одного боку, Михайло Радь нібито в контексті contemporary, з іншого – тяжіє до спрощення мистецької ідеї, її максимальної дохідливості до глядача. Твори художника – це уособлення його мікрокосмосу, маленького світу зі своїми законами самоідентифікації. Прагнучи проникнути в сутність цього світу, мистець викристалізовує свій стиль відповідними матеріалами та техніками. Так, дерев’яна дошка найкраще підтримує провідну ідею художника – простота та первісність.
У статті « Amor fati Михайла Радя» мистецтвознавець О.Сидор-Гібелинда так характеризує творчість художника: «Сучасний митець, виучень Львівської академії мистецтв, не вступаючи у змагання з класиками, доводить, що світ жанрових нюансів ще не вичерпано до дна. А напрямок творчої думки може бути найнесподіванішим, найнепередбачуванішим. Сам Михайло називає це “відпуском руки” – образ твориться без втручання раціонального фактора. Його наче породжують з власних глибин пастозні нашарування олійних фарб».
Найчастіше Михайло Радь звертається до пейзажу та анімалістики. Це відбувається без будь-якої спроби імітації природних форм, інтерпретуються лише суттєві характеристики, що стимулюють експресивність та самозаглиблення мистця. Досягти цієї експресивності дозволяє також фактурна поверхня дошки, на якій часто присутні лише натяки на об’єкти, що немов розчиняються у безкінечній глибині простору, – людина, пташка чи дерево.
Довідково. Художник народився в 1978 році у Львові. У 2002 році закінчив Львівську національну академію мистецтв.
Михайло Радь – учасник численних виставок в Україні та за кордоном: «Осінній салон» (Львів, Україна), «Українська Різдвяна виставка » (Київ, Україна), «Aрт-Київ» (Київ, Україна), «Сучасне українське мистецтво» (Бухарест, Румунія), «Геометрія» (Львів, Україна), «Art-Bosphorus» (Стамбул, Туреччина), «AВС-aрт» (Київ, Україна), «Галерея-36» (Київ, Україна), «Совіарт» (Київ, Україна), «Худґраф» (Київ, Україна), “15 Gallery” (Торонто, Канада), MR Gallery, (Нью-Йорк, США).
Наталка СТУДНЯ