Екзистенція і філософія “Бориса Годунова” із Литви (відео)

339
Екзистенція і філософія

Вже сьогодні, 16 березня о 18 годині, шанувальники глибокої філософії матимуть нагоду поринути у творчий світ відомого литовського режисера Еймунтаса Някрошюса. На сцені Театру імені Марії Заньковецької відбудеться представлення вистави Литовського театру „Борис Годунов“.

Сцена з вистави "Борис Годунов"
Сцена з вистави “Борис Годунов”

Литовський актор театру та кіно Маріус Репшіс, який гратиме роль Лжедмирія, поділився враженнями від Львова — тут він вдруге: місто дуже красиве, а також сподобалося, що тут на вулиці люди грають у шахи.

Маріус Репшіс
Маріус Репшіс

Маріус Репшіс — визнаний кращим актором 2012 та 2017 років. Батько актора — українець, та й він народився й прожив три роки в Києві, а після аварії на Чорнобильській АЕС батьки з ним виїхали в Литву.

Прес-конференція з нагоди вистави Литовського театру „Борис Годунов“
Прес-конференція з нагоди вистави Литовського театру „Борис Годунов“

Говорячи про виставу „Борис Годунов“ актор наголосив, що вона дуже важлива й актуальна для України. Тому їм цікаво, як глядачі сприймуть цей спектакль. Загалом зазначив, що постановка дуже цікава й особлива. В ній дуже багато символів, багато сюжетних ліній. У Литві цей спектакль не дуже популярний, бо виставу творить складний театр.

— Репетиції тривали вісім місяці по шість годин щоденно. Це дуже важко і довго, але в режисера Еймунтаса Некрошица такий метод роботи. Він обдумує кожну деталь, створює сцену, а тоді дозволяє імпровізувати. Щоб грати у нього треба бути дуже гнучким і вміти швидко усвідомити, що він хоче, — зазначив Маріус Репшіс. — У своїх виставах він ставить багато запитань, але не дає відповіді, даючи можливість для власних інтерпретацій. Езистенційний театр Некрошица якраз і полягає у використанні, наче й звичайних щоденних речей, то через них можна заглибитися у метафізику. Ніхто інший у світі цього не робить.

Наталія ПАВЛИШИН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.