“Ефемерний ландшафт” Петра Сметани відкриється у вівторок

292

У вівторок, 2 липня 2019 року, о 17.00 в галереї “Зелена канапа” (вул. Вірменська, 7) відбудеться відкриття виставки живопису Петра Сметани “Ефемерний ландшафт”.

Ефемерний ланшафт – це продовження у Львові проекту, котрий був представлений в рамках «Kyiv Art Week 2019”.

Львівський художник Петро Сметана здійснив свою першу персональну виставку в галереї Зелена канапа 2010 року. Через різні впливи і внутрішні пошуки Сметана еволюціонував у яскраву творчу одиницю загальнонаціонального масштабу.Поступово його стилістика стала мінімалістичною. Він як віртуозний скульптор позбавився всіх зайвих деталей, але на полотні.

“Живучи у транзитній країні в перебіжний період свого розвитку, почуваєш себе відповідно. З присутнім відчуттям тимчасового доводиться співіснувати. Це вибиває з-під ніг фундамент, який би мав лягти в основу нашої сучасної світобудови. Чи одноразовість насправді нищить відповідальність за вчинки, які творяться, і думки, які висловлюємо? Немає потреби в добротності виконання, немає віри в те, що об’єкти створені в актуальний час, мають прожити довше, аніж термін їх придатності. У великій мірі  ми  не маємо  потреби зберігати навіть те, що дісталося нам у спадок. Часто відбувається  діалог із собою, із собою  хвилинним. Від результату  цього діалогу залежить паралельний вигляд нами залишеного. У сьогоденні має місце мимобіжне сприйняття баченого ландшафту  уявного майбутнього, без можливості зупинки, щоб подивитися навколо. Швидкі зміни і швидкість прийняття  рішень часто не дають достатнього часу для аналізу того, що відбулося. Рухаючись транзитом  до ефемерної  точки, ми  просто дивимося,  роблячи  спроби рухатися швидше”, – поділився Петро Сметана Концепцією виставки.

Художник Петро Сметана
Художник Петро Сметана

Ідея творчості Петра Сметани стала філософсько-актуальною. І сьогодні його можна назвати ліриком урбаністичного пейзажу. Поступово тема життя міста з його традиціями, із відчуттям що все минає, все тільки мить – тлінне і таке тендітне, все потребує його фіксації. І водночас, відкидання ностальгії, спрямованість думок до  майбутнього, що передбачає збереження основ – стали його неповторним стилем.

Оглянути експозицію виставки художника Петра  Сметани “Ефемерний ландшафт ” можна буде в галереї “Зелена канапа” (вул. Вірменська, 7) до 29 липня 2019 року.

Олеся ДОМАРАДЗЬКА

 

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.