“Ефемерний ландшафт” Петра Сметани відкриється у вівторок

481

У вівторок, 2 липня 2019 року, о 17.00 в галереї “Зелена канапа” (вул. Вірменська, 7) відбудеться відкриття виставки живопису Петра Сметани “Ефемерний ландшафт”.

Ефемерний ланшафт – це продовження у Львові проекту, котрий був представлений в рамках «Kyiv Art Week 2019”.

Львівський художник Петро Сметана здійснив свою першу персональну виставку в галереї Зелена канапа 2010 року. Через різні впливи і внутрішні пошуки Сметана еволюціонував у яскраву творчу одиницю загальнонаціонального масштабу.Поступово його стилістика стала мінімалістичною. Він як віртуозний скульптор позбавився всіх зайвих деталей, але на полотні.

“Живучи у транзитній країні в перебіжний період свого розвитку, почуваєш себе відповідно. З присутнім відчуттям тимчасового доводиться співіснувати. Це вибиває з-під ніг фундамент, який би мав лягти в основу нашої сучасної світобудови. Чи одноразовість насправді нищить відповідальність за вчинки, які творяться, і думки, які висловлюємо? Немає потреби в добротності виконання, немає віри в те, що об’єкти створені в актуальний час, мають прожити довше, аніж термін їх придатності. У великій мірі  ми  не маємо  потреби зберігати навіть те, що дісталося нам у спадок. Часто відбувається  діалог із собою, із собою  хвилинним. Від результату  цього діалогу залежить паралельний вигляд нами залишеного. У сьогоденні має місце мимобіжне сприйняття баченого ландшафту  уявного майбутнього, без можливості зупинки, щоб подивитися навколо. Швидкі зміни і швидкість прийняття  рішень часто не дають достатнього часу для аналізу того, що відбулося. Рухаючись транзитом  до ефемерної  точки, ми  просто дивимося,  роблячи  спроби рухатися швидше”, – поділився Петро Сметана Концепцією виставки.

Художник Петро Сметана
Художник Петро Сметана

Ідея творчості Петра Сметани стала філософсько-актуальною. І сьогодні його можна назвати ліриком урбаністичного пейзажу. Поступово тема життя міста з його традиціями, із відчуттям що все минає, все тільки мить – тлінне і таке тендітне, все потребує його фіксації. І водночас, відкидання ностальгії, спрямованість думок до  майбутнього, що передбачає збереження основ – стали його неповторним стилем.

Оглянути експозицію виставки художника Петра  Сметани “Ефемерний ландшафт ” можна буде в галереї “Зелена канапа” (вул. Вірменська, 7) до 29 липня 2019 року.

Олеся ДОМАРАДЗЬКА

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.