Джазові імпровізації у старовинному Львові

622

Важко уявити сьогоденний Львів без музики. Складається враження, що саме музика, а не архітектура, розкриває всю красу цього міста. Різноманітні музичні фестивалі, концерти просто неба давно вже стали візитною карткою Львова. Якщо замислитись, то без музики життя було би не цікаве, сіре, одноманітне,одним словом нудне, а так нам просто ніколи нудьгувати, адже з секунди на секунду може розпочатись черговий концерт, від якого ми отримаємо неймовірну насолоду або ж натхнення на здійснення речей, про які мріяли все життя.

Такий, чарівний, емоційний джазовий концерт від відомих львівських музикантів Аркадія Орєхова та Сергія Зеленського відбувся 9 серпня 2015 року у кав’ярні- галереї «Штука». Потрібно зазначити, що цікаві концерти часто відбуваються у кав’ярні. Тож львів’яни та гості міста можуть з легкістю насолодитися приємним звучанням улюблених мелодій, куштуючи фірмові десерти кав’ярні, або просто попиваючи каву.

Кав’ярня- галерея «Штука» у Львові
Кав’ярня- галерея «Штука» у Львові

Легендарний львівський клавішник Аркадій Орєхов, 1949 року народження, уродженець Львова. Є учасником низки джазових фестивалів та концертів. Також музикант грає в оркестрі цирку, у ресторанах, та різноманітних джазових клубах. З музичної освіти у джазмена позаду 8 років навчання у музичній школі при консерваторії. Варто згадати, що не так давно львів’яни пізнали пана Аркадія в новому амплуа, як художника.

Легендарний львівський клавішник Аркадій Орєхов
Легендарний львівський клавішник Аркадій Орєхов

Композитор Сергій Зеленський народився 1953 року, у Львові. Закінчив музичну школу та училище по класу гітари,а згодом закінчив Львівську консерваторію. У свій час був учасником львівських естрадних колективів та рок гуртів. Працює в стилі вільної імпровізації. Як і свій колега, музикант також є учасником численних музичних фестивалів та концертів.

Композитор Сергій Зеленський
Композитор Сергій Зеленський

Враження від концерту довго не покидали мене. Стало цікаво, як я, прихильниця музики у стилі рок, змогла так легко піддатись джазу. Цей незвичний для мене стиль надовго засів у мою голову. Не думаючи про буденні проблеми, я просто мовчки спостерігала, як легко, невимушено пан Аркадій перебирав пальцями по клавішах, створюючи романтичну, та водночас незвичну мелодію. Підхоплюючи його ніжним звучанням гітари, пан Сергій додавав певного шарму мелодії. Звучала мелодія Дюка Елінгтона «In a sentimental». Того вечора джазмени, окрім виконання відомих джазових творів, подарували гостям нагоду насолодитися авторською мелодією Сергія Зеленського «Погляд».

Аркадій Орєхов та Сергій Зеленський під час концерту в кав’ярні- галереї «Штука»
Аркадій Орєхов та Сергій Зеленський під час концерту в кав’ярні- галереї «Штука»

Важко було не зауважити,що присутні у галереї наче зачаровані сиділи на стільцях і не зводили погляд з музикантів. Я знала, що музика, та ще й у джазовому стилі здатна зачаровувати людей, але щоб гіпнотизувати…

Юлія БОРУХ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.