Дивна зупа, або 300-літні роковини кави

2351
Кава
Кава

Вкотре гортаючи давню періодику у пошуках кавової недільної цікавинки знову знайшов цікавий допис про те, що писала львівська преса про 300-літній ювілей появи кави у Європі. Разом з незмінним партнером Торговою Маркою Кава Старого Львова, хочу поділитися своєю газетною знахідкою.

Ця розкішна стаття була надрукований в в газеті “Українські вісти” від 8 березня 1937 року. Для збереження атмосферності залишаю текст без змін і правок.

300-літні роковини кави

В році 1637 р. амстердамський купець Ван Смітен привіз з Бразилії до Амстердаму перший транспорт кави і навчив купця в Мерсебургу Герваноса як ту каву варити. У листі до того купця, цей Смітен просив, щоби його жінка написала йому, як смакує цей напиток, який до того часу в Європі був невідомий та додає, що йому особисто кава дуже смакує. Жінка купця зле зрозуміла приписи варення і зварила зернятка кави в зупі та подала на обід. Перванос захорував від тієї зупи і зобурення написав Смітенові, щоби він звернув йому 16 сотиків, які треба було видати на рициновий олійок для нього і для жінки та дітей.

Кава
Кава

Через те обидва підприємці погнівались і Герванос написав до Смітена; „Ви мали прислати мені транспорт кави і перцю. Але я через вас занедужав, тому не присилайте мені навіть перцю і я не хочу мати з вами нічого спільного”! Аж як жінка Ван Смітена зварила каву як належить, два приятелі перепросились і почали продавати каву в цілій Европі.

Що ж, нове таки нелегким був шлях філіжанки кави до наших вуст за багато років історії. Але зараз все добре, тому бажаю Вам гарного настрою і приємних кавових вражень.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

Джерело:

  1. 300-літні роковини кави // Українські вісти. – 1937. – 8 березня (Ч. 50). – С. 5.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.