“Дитяча” колекція дорослого колекціонера (відео)

1149
"Дитяча" колекція дорослого колекціонера

Ми продовжуємо знайомити вас з цікавими людьми нашого міста і сьогодні наш візит до колекціонерки, яка збирає свою колекцію мало не з пелюшок, котра захопила своїм хобі всю родину і всіх друзів, котра про свою колекцію може розповідати безкінечно.  Мова йде про Соломію Антоняк – людину, котра зібрала близько тисячі дитячих книжок українською мовою в м’яких обкладинках.

“Починалося все із дитячих народних казок, це були і українські казки, це були казки літературні, особливо українських авторів, ну і звичайно, Андерсен, Брати Грім, Шарль Перро. Вся ця збірка дитячих книжечок україномовні. Я в дитинстві не розуміла російської мови і купували мені книжки тільки україномовні. З того часу так і залишилося, що збираю книжки тільки українською мовою. Кілька книжечок є російською мовою, признаюся чесно, але це тільки тому, що я люблю художників, які ілюстрували ці книжки”, – розповідає пані Соломія.

Колекція Соломії Антоняк
Колекція Соломії Антоняк

На даний час в колекції, відповідно власного каталогу, нараховується 932 книжки.  Приблизну вартість колекції визначити важко, адже деякі екземпляри можуть коштувати до кількох сотень гривень, а можуть і менше. Все залежить від стану книжки і накладу, яким вона видавалася.

Колекція Соломії Антоняк
Колекція Соломії Антоняк

“Я пам’ятаю кожну свою книжечку, яка в мене є, кожного автора. І, наприклад, якщо я навіть можу забути хто автор і я бачу ту книжечку візуально – я точно знаю що вона в мене є”, – розповідає пані Соломія.

На сьогоднішній день поповнювати колекцію пані Соломії допомагає чоловік Юрій, котрий знаходить і частково фінансує колекцію, та вся родина і друзі. Колекція росте і, можливо з часом, можна буде побачити унікальну виставку дитячих книжок українською мовою в серйозному виставковому залі. Було б також цікаво, якби така експозиція об’єднала кількох колекціонерів і не тільки зі Львова.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.