Дві виставки про один театр, або сто років історії

743
Фасад Театру імені М. Заньковецької у наші дні

В листопаді 2017 року Національний театр імені Марії Заньковецької розпочинає низку святкових заходів, присвячених 100-річчю з часу заснування.

10 листопада о 16.00 в приміщенні Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького (проспект Свободи, 20) відбудеться відкриття виставки «Театр Заньковецької. Перші 100 років», на якій буде представлено рідкісні експонати, надані Музеєм театрального, музичного та кіномистецтва України. Цей найдавніший на українських теренах музей театрального профілю в співпраці із заньківчанами створив експозиційний простір, що репрезентує невідомий широкому загалу рух театру в часі і просторі.

Афіша виставки «Театр Заньковецької. Перші 100 років»
Афіша виставки «Театр Заньковецької. Перші 100 років»

Виставка експонуватиметься з 10 листопада по 6 грудня 2017 року. Під час її проведення заплановано ряд лекцій, авторських екскурсій за участі відомих діячів театрального мистецтва України, вечори перегляду відео вистав Театру, спеціальна програма для молоді з метою пізнання особливості театральної справи.

Виставка створена для широкого кола відвідувачів: зацікавленим історією української культури, поціновувачам театрального мистецтва вона імпонує доступністю викладу історичної інформації, сучасними методами візуалізації з використанням новітньої апаратури, дозволяє зазирнути за лаштунки театрального процесу, а також вивчити основні віхи творчої діяльності одного з найдавніших театральних колективів країни та його провідних митців; розрахована вона й на професійну публіку – для практиків та теоретиків театрального мистецтва, адже серед експонатів представлено оригінали документів діяльності театру часу заснування, фото- та відео архівні документи, сценографічні макети, оригінальні костюми з вистав що увійшли в історію, тощо.

Фойє театру (фото http://lviv.nezabarom.ua/ua/Koncerty/t_zankovetskoy/)
Фойє театру (фото http://lviv.nezabarom.ua)

Також з 10 листопада 2017 р. у фойє ІІ поверху Національного театру ім. Марії Заньковецької діятиме виставка, присвячена історії Національного театру ім. Марії Заньковецької, яка ознайомить глядача з історією формування стилю театру – від авангарду 20-х років, крізь в’язницю соціалістичного реалізму, до наших днів. Окрім цього, у ній вперше глядач зможе познайомитися з, невідомою досі, сторінкою історії театру – розстріляними і репресованими наприкінці 30-х років 20-го століття заньківчанами.

Глядач, який протягом осінньо-зимового сезону відвідає вистави Театру є головним глядачем цієї експозиції. Поціновувачі театральної культури, які прагнуть побачити виставку в незалежний від репертуарного розкладу час – теж мають таку можливість.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.