Дві виставки, дві мисткині, одне відкриття і один музей

380
Національний музей у Львові, 1979 р.
Національний музей у Львові, 1979 р.

В четвер, 10 вересня 2020 року, о 16:00 в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20)  в межах етномистецького проєкту «Екологічний ракурс» відбудеться відкриття виставок «Тканини і вбрання» Моніки Ізабели Костшевої  та «Межі сприйняття» Олександри Верешки. Кураторка виставок Зеновія Шульга.

Міжнародний етномистецький проєкт «Екологічний ракурс» започаткований Львівською національною академією мистецтв, Національним музеєм у Львові імені А. Шептицького 1996 року акцією «Відродимо глинянський килим». Із 1996 року проект став щорічним, триває дотепер і реалізовує протягом року різні мистецькі заходи.

Моніка Ізабела Костшева – художниця і проектантка вбрання, співпрацює з мовниками, які прагнуть оригінальних рішень при створенні одягу з урахуванням їх власного естетичного смаку. З 2017 року Моніка Ізабела Костшева ініціювала творчу співпрацю з професоркою Львівської національної академії мистецтв Зеновією Шульгою та гроном українських художників у межах Міжнародного етномистецького проєкту «Екологічний ракурс». Представлена у Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького авторська колекція Моніки Ізабели Костшевої «ТКАНИНА І ВБРАННЯ», натхненна світовими подіями та унікальними роботами, зробленими під час творчих зустрічей в Україні та Республіці Молдова.

Олександра Верешка – художниця, педагогиня, випускниця відділу художнього текстилю і моделювання костюма Академії образотворчого мистецтва ім. Владислава Стшемінського в  Лодзі 1999 року. З 2010 року працює старшим викладачем Університету Лодзька Політехніка, де проводить заняття з проєктування одягу на відділі дизайну в Інституті архітектури текстилю. Як проєктантка сучасного одягу постійно співпрацює з підприємствами легкої промисловості. «МЕЖІ СПРИЙНЯТТЯ» – це проект, під час реалізації якого мисткиня використала художні властивості друку на тканині, лінзоподібного друку і вбрання. Апелюючи до чуттєвого процесу інтерпретації пластичних явищ, мисткиня намагається звернути увагу на відмінності у способі сприйняття та оцінки форми як оптичної, так і фізичної, а найбільше реакції емоційної.

Зеновія Шульга
Зеновія Шульга

Зеновія Шульга – мисткиня у сфері художнього текстилю, професорка кафедри художнього текстилю Львівської національної академії мистецтв, етнограф, членкиня Національної спілки художників України, авторка і кураторка мистецьких проєктів, авторка мистецтвознавчих досліджень, каталогів, монографій, учасниця багатьох всеукраїнських і міжнародних виставок.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.