Дударик презентував сьому пісню проєкту «Прийняття» (відео)

343
Львівська Державна Академічна чоловіча хорова капела «Дударик»
Львівська Державна Академічна чоловіча хорова капела «Дударик»

Національна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» презентувала сьому пісню у рамках проєкту «Прийняття» «Чуєш, мій друже, славний юначе». Презентація традиційно відбувається щочетверга, повідомили у капелі.

«Чуєш, мій друже, славний юначе» – українська народна повстанська пісня. Росіяни цю пісню вкрали і них вона стала, як гімн: «ми смєло в бой пойдєм, за власть совєтов..».
Слова оригінальної пісні написала поетеса Олена Теліга. За деякими даними сталося це у Празі в 20-ті роки минулого століття. Доопрацював і відродив твір Тарас Компаніченко. Власне його виконання надихнуло капелу взяти до репертуару цей твір.

«Часом чуємо питання: «… В українців десятки і сотні тисяч пісень, невже шкода одну-дві росіянам подарувати?». Зась вам! Прийде час, коли кожна нація відбере своє, і тоді від московії залишаться хіба що матюки, та й ті тюрки заберуть», – наголосили у Дударику.

Як відомо, проєкт «Прийняття» – це твори Тараса Шевченка та пісні, які росіяни вкрали в українців.

Щочетверга о 14:00 на YouTube та у соцмережах Дударики презентуватимуть пісні, які поцупили у нашого народу москалі.

Капела ідентифікує співанки, відшукує оригінальний текст, далі твори аранжуються, розучуються (період прийняття тривав приблизно півроку) і презентуються в медіа для широкого загалу і на саркому москалям.

Зібрані під час проєкту кошти передадуть Збройним Силам України.

Ольга МАКСИМ’ЯК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.