Дрогобицький театр везе до Львова “Ніч Гельвера”

482
Дрогобицький театр везе до Львова

В п’ятницю, 17 березня 2023 року, о 17.30 в читальній залі Науково-технічної бібліотеки НУ “Львівська політехніка” ( вул. Професорська, 1) Львівський академічний обласний музично-драматичний театр ім. Юрія Дрогобича покаже виставу “Ніч Гельвера”.

Подія організована Українським Фотографічним Товариством (УФОТО) у співпраці з Центром порятунку української культурної спадщини, Львівським Фотомузеєм та Науково-технічною бібліотекою НУ «Львівська політехніка».

Тема та ідея п’єси і вистави – співзвучні. Історія двох скалічених людей, випадково зведених долею. Як і автор, так і режисер, хотіли донести думку: слабкість духу і небажання боротися з труднощами життя – призводить до безповоротних вчинків. Режисерське втілення сюжету дещо інше. Олександр Король посилив акценти на темах, про які мало зараз говорять: відмова матері від дитини, усиновлення дітей, соціальна адаптація, проблеми психічно хворих і людей, які не вміють боротися за себе і не виживають. Вистава вирішена у естетиці реалістичного театру, з елементами умовності, які глядач відчуває по-різному, індивідуально.

Саме у цій виставі ми пересвідчуємось у прогностичній функції театру. Звук сирени, який мав відображати емоційну напругу, до 24 лютого 2022 року виконував свою функцію саме так. Зараз вистава набрала нових алюзій і виводить глядача на інші рефлексії і реакції. Особливо сценографія: металічний куб, який нагадує клітку, по факту є кімнатою зі столом і стільцями. Справа знаходиться маленька старенька кухня з газовою плитою, зверху сушиться одяг. Зліва на зовнішній стороні куба – дзеркало з рукомийником. На кубі зверху були полички з речами. Чудова деталізація простору дає можливість глядачу поринути у цю історію максимально. Валізи, сумки, коробки, папки, все це зберігалося на “антресолях”, як у стандартній комунальній квартирі.

Два головних герої вистави: Карла – арт. Алла Латишева-Крук, яка хотіла реалізувати себе як матір і загладити провину за смерть власної доньки. І 30-річний Гельвер – арт. Юрій Федчук – хлопчик, який ніколи не зрозуміє дорослого світу. Вони жили у час прямого фізичного насильства та терору Третього Рейху щодо євреїв на території Німеччини, під час Другої світової війни.

До та після лекції традиційно гостинно пригощатиме Кава Старого Львова. Вхід вільний.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.