Дрогобицьку сіль можуть внести до переліку нематеріальної культурної спадщини України

187
Дрогобицька сіль

«Дрогобич – у ньому вся сіль» – саме такий слоган обрали кілька років тому для міста Котермака, в якому працює найстаріше в Європі безперервно діюче підприємство «Дрогобицький солевиварювальний завод», яке є важливим виробничим та туристичним об’єктом міста.

Сьогодні управлінням культури та розвитку туризму Дрогобицької міської ради ведеться робота над внесенням дрогобицької солі до національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. Про це повідомляють на сайті Дрогобицької міської ради.

Відповідний лист, спільно з обліковою картою, фотоматеріалами та листами згоди носіїв нематеріальної спадщини, було скеровано до Департаменту культури Львівської ОВА. Після опрацювання, отримані матеріали буде передано до Міністерства культури, при якому діє відповідна експертна рада.

Дрогобицька солеварня славиться тим, що тут вдалось зберегти унікальну технологію видобутку солі, що робить її кришталево чистою та корисною для здоров’я, без сторонніх домішок. А в час повномасштабної війни, коли заводи з виробництва солі постраждали від ворожих обстрілів, Дрогобицька солеварня залишається одним зі стратегічно важливих в країні підприємств. А завдяки поважному віку та унікальності виробництва, Дрогобицька солеварня є одним з важливих туристичних магнітів міста.

Наталка СТУДНЯ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.