Дрогобицька солеварня запрошує у «Соляну казку» (повна програма)

488
Дрогобицька солеварня запрошує у «Соляну казку» (повна програма)

У неділю, 30 червня 2021, з нагоди Міжнародного дня захисту дітей, у Дрогобичі організовують дитячий фестиваль із великою кількістю майстер-класів під назвою «Соляна казка стародавнього Дрогобича».

У програмі – 15 заходів. Крім майстер-класів буде вишкіл, презентація джаз-бенду, музичний перфоманс, лекція екоактивіста. Захід  відбудеться у неділю з 14 до 19 години на території Дрогобицької солеварні (вул, Солоний Ставок, 27, поблизу дерев’яної церкви Святого Юра).

Керівниця управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Наталя Табака зауважує, що Дрогобич є одним із найбільш відвідуваних міст в області під час подорожей.

«Солеварню вдалося зберегти, але це був тільки перший крок. Важливим є її подальший розвиток у всіх напрямах, і насамперед – як туристичного магніту, – зауважує Наталя Табака. – Та й місто Дрогобич має гасло «У ньому вся сіль». У випадку із «Соляною казкою стародавнього Дрогобича» йдеться і про туристичний розвиток, адже захід має на меті зібрати кошти для втілення туристичного проєкту. По-друге, такий фестиваль ставить хороший, змістовний акцент, адже у майбутньому для кожного гостя, а особливо якщо це будуть діти, ця місцина закарбується в пам’яті як локація, де вперше спробували себе в гончарстві, кулінарії чи навіть виварюванні солі».

Андрій Юркевич, громадський активіст, актор, екскурсовод, учасник ініціативної групи з відродження Дрогобицької солеварні, виділяє серед майстер-класів подію відомого художника Лева Скопа.

«Навчатиме дітей малювати янголів солеварні на стародавній дахівці, – говорить Андрій Юркевич. – Ще у нас буде справжній гончарський круг у межах майстер-класу від школи мистецтв. Іншою цікавинкою буде малювання сіллю. Виявляється, є техніка, коли акварельні фарби змішують із сіллю, а в підсумку вдаються дуже цікаві малюнки. Загалом Дрогобицька солеварня – це насамперед виробниче підприємство і майстер-класи в цій локації – саме те, що потрібно».

Гості заходу зможуть спробувати себе й у видобутку та виварюванні солі. Вхід на заходи вільний, як і участь у майстер-класах. Зате буде скринька для добровільних пожертв.

«Збираємо загалом 70 000 грн для облаштування туристичних доріжок на території солеварні, – розповідає Олег Петренко, директор Дрогобицького солевиварювального заводу. – Зокрема, від адміністративної будівлі до, власне, приміщення із шурфом, де виварюють сіль».

Перелік заходів у межах «Соляної казки у стародавньому Дрогобичі»:

  • Майстер-клас малювання разом з Левом Скопом;
  • Гончарський майстер-клас від дрогобицької школи мистецтв;
  • Етномузей “У Дворі” представляє: майстер-клас виготовлення правдивого вершкового масла та хліба, замішаного на ропі з дрогобицької солеварні, дегустація карпатських чаїв;
  • Малювання соляними фарбами та мукосолики від Світлани Забари;
  • Вишкіл від проєкту ‘’Бар’єр’’;
  • Аквагрим;
  • Кулінарний майстер-класи;
  • Вуличний музей цікавих експонатів, від колекціонера та голови ГО “Інститут шанувальників старожитностей” Анатолія Задерецького;
  • «Лабораторія джазу». Презентація просто неба на солеварні джаз-бенду під керівництвом Ярослава Проціва;
  • Музичний перфоманс від Ігоря Івановича;
  • Презентація НВК “Зефір”;
  • Відкрита лекція від екоактивіста Святослава Степ’яка: “Як я почав сортувати всяке різне, і що з того вийшло”;
  • Презентація Меденицького професійного ліцею;
  • Презентація Вищого професійного училища №19;
  • Екскурсія виробничими локаціями солеварні та частування свіжою теплою сіллю.

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.