Домініканський собор у Львові реставруватимуть за 9 млн грн

0
334
Силует Домініканського собору (вигляд із Замкової гори)
Силует Домініканського собору (вигляд із Замкової гори)

Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради 6 грудня підписало договір на ремонтно-реставраційні роботи з приватним підприємством «Володар-Маркет» на суму понад 9 млн грн. Про це стало відомо з сайту Prozorro, пишуть “Наші гроші.Львів“. 

Йдеться про реставрацію Костелу Домініканців з келіями. Закупівля відбулась за переговорною процедурою, тобто без конкурсу. В обґрунтуванні зазначено, що торги проводили двічі, проте не було достатньої кількості учасників. Насправді їх проводили тричі. Під час одних із торгів зголосились до участі двоє учасників, «Володар-Маркет» та «Арка-Пік», проте пропозиції обох відхилили через невідповідність тендерній документації.

Ілюмінація Домініканського костелу, 1930 - ті рр.
Ілюмінація Домініканського костелу, 1930 – ті рр.

Згідно з кошторисом, на соборі планують замінити покрівлю, відреставрувати вікна та здійснити оздоблення храму особливої складності, обробити усі поверхні вогнетривкою речовиною.

За договірною ціною витрати фірми на зарплату становитимуть 1,59 млн грн (17% від суми), а прибуток — 129 тис. грн (1,43%).

Домініканський собор та вежа волоської церкви. Львів. Автор Станіслав Тондос.
Домініканський собор та вежа волоської церкви. Львів. Автор Станіслав Тондос.

ПП «Володар-Маркет» зареєстроване у Винниках і належить Надії Мелеті. Впродовж 2017 року підприємство отримало замовлень на 23 млн грн в основному від управління охорони історичного середовища та департаменту архітектури та розвитку містобудування. Зокрема, фірма виконували роботи з реставрації музею Пінзеля та куполу будівлі шпиталю на вулиці Рапапорта. Зараз фірма також займається реконструкцією театру імені Леся Курбаса та Чорної кам’яниці на площі Ринок.

Leave a Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.