Доброчинний вечір в музеї. Моцарт, Гайдн, Дворжак і Лахнер «Для Андрійка»

1590

Доброчинний вечір «Для Андрійка» провели учора, 10 грудня 2016 року, в Музеї етнографії та художнього промислу інституту народознавства НАН України. Концерт камерної вокально-інструментальної музики в рамках проекту «Музичні салони» присвятили Андрієві Сасу.

Хлопчик хворіє на апластичну анемію важкого ступеня (рідкісне тяжке захворювання кровотворної системи). Попри те, що вхід був безкоштовним, кожен охочий міг самостійно зробити пожертву на лікування Андрійка.

Доброчинний вечір «Для Андрійка» в Музеї етнографії та художнього промислу. Фото: Ксенія Янко
Доброчинний вечір «Для Андрійка» в Музеї етнографії та художнього промислу. Фото: Ксенія Янко

На початку музичного вечора його співорганізатор Андрій Клімашевський запросив до слова маму Андрійка Ніну Сас. Жінці несила повірити в те, наскільки тепер змінився її завжди жвавий і життєрадісний син. Ніна Володимирівна розповіла: усе почалось цього літа, коли вона помітила, що синці на ніжках Андрійчика не сходять вже два тижні. На перший погляд, дрібниця насторожила матір і як виявилось, недарма. Вже скоро хлопчику діагностували набуту апластичну анемію.

Андрій Сас потребує трансплантації кісткового мозку, яку зробити в Україні неможливо за браком родинного донора. На операцію за кордоном необхідно зібрати 150 000 євро. Дві третини суми, на щастя, вже є, але спливає час. Досі жодна зі світових клінік не погодилась прооперувати дитину раніше, ніж у лютому. За два місяці може бути вже пізно, говорить матір:

– Одна клініка обіцяла прийняти нас у лютому, але про лютий не може бути й мови, ми рахуємо кожен день. Зараз Андрійко правим очком взагалі не бачить, погіршився зір лівого, бо сталися крововиливи. Гірше стали нирки і шлунок. Лікарі кажуть, слідом за пересадкою кісткового мозку треба буде робити операцію на очі.

Мама Андрія Саса Ніна Володимирівна Cас. Фото: Ксенія Янко
Мама Андрія Саса Ніна Володимирівна Cас. Фото: Ксенія Янко

Ніна Володимирівна висловлює безмежну вдячність за будь-яку допомогу, просить відгукнутися тих, хто контактує з клініками, де можуть зробити трансплантацію кісткового мозку, зокрема Люблінською клінікою.

Організатори музичного вечора анонсували гостям атмосферу піднесення напередодні різдвяних та новорічних свят. Цієї суботи в Актовій залі музею звучали твори Моцарта, Гайдна, Дворжака, Лахнера у виконанні студентів та викладачів Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка. Чи не найславетніший з музикантів Вольфганг Амадей Моцарт і так мало знаний Франц Лахнер, австрійський класик Йозеф Гайдн і чеський романтик Антонін Дворжак. Здавалося б, що спільного у їхній творчості? Замалим, прагнення досконалої краси і чистоти, світло, добро, всепереможна віра, джерелом якої вони є.

Заступник директора з музейної і наукової роботи Музею етнографії та художнього промислу Андрій Клімашевський розповів:

– Я дізнався про цю історію з ТСН. Порадився з дружиною, як багато можемо дати від себе. А дружина каже, крім того, ви (в Музеї етнографії та народознавства – прим. К. Я) могли б організувати благодійний вечір. Тож ідея фактично належить моїй дружині. Її підтримав Михайло Крижанівський, взявши на себе музичну частину підготовки.

Заступник директора з музейної та наукової роботи Музею етнографії та художнього промислу Андрій Клімашевський. Фото: Ксенія Янко
Заступник директора з музейної та наукової роботи Музею етнографії та художнього промислу Андрій Клімашевський. Фото: Ксенія Янко

Власник кав’ярні «Штука» Євген Булавін передав організаторам вечора «Для Андрійка» пейзаж сучасного художника Сергія Прудька зі своєї колекції. Оскільки картину не вдалось продати під час концерту, її виставлять в галереї «Равлик» у приміщенні Музею етнографії та художнього промислу, кошти виручені від продажу мають бути так само передані на лікування хлопчика.

Cкринька для благодійних внесків. Фото: Ксенія Янко
Cкринька для благодійних внесків. Фото: Ксенія Янко

Загалом, упродовж музичного дійства вдалося зібрати 5037 гривень. Якщо Вас також не лишила байдужими історія Андрія Саса, переказати кошти можна за реквізитами:

БФ «Крила надії»

Західне ГРУ ПриватБанку м.Львів
МФО 325321
ЄДРПОУ 35620901
Рахунок 26000060442841

Призначення платежу: Добровільна пожертва (для Cаса Андрія Романовича)

Ксенія ЯНКО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.