До Трускавця приїжджав внук засновника курорту Раймунда Яроша (відео)

1602
Раймунд Ярош в Музеї міста-курорту Трускавця
Раймунд Ярош в Музеї міста-курорту Трускавця

Минулого тижня, 18-19 червня 2021 року,  відбувся візит до Трускавця Раймунда Яроша, онука бургомістра Дрогобича Раймунда Яроша – управителя курорту Трускавець в довоєнні часи І половини ХХ століття, керівника акціонерної спілки «Трускавецькі джерела», котрий доклав вагомі зусилля для відомості курорту Трускавець у Польщі та Європі.

Раймунд Ярош на екскурсії в Музеї міста-курорту Трускавця
Раймунд Ярош на екскурсії в Музеї міста-курорту Трускавця

Онук Раймонда Яроша прибув до курортної столиці краю разом з кревними – сином, донькою та зятем 18 червня. Сім’я відвідала родинний маєток Ярошів у селі Модричі, де зараз розташований Народний дім села, а також цвинтар на вулиці Трускавецькій в Дрогобичі. Тут поховані Раймунд Ярош, його дружина Емма Ярош, їхній син Станіслав, котрий трагічно загинув у Модричах у восьмирічному віці (впав з коня), а також секретарка Раймунда Яроша Кароліна Губицька.

Раймунд Ярош разом з відомими трускавчанами перед Музеєм міста-курорту Трускавця
Раймунд Ярош разом з відомими трускавчанами перед Музеєм міста-курорту Трускавця

19 червня у Трускавці урочисто відкрили сквер імені Раймунда Яроша. Знаходиться він біля музичної альтанки, в самому центрі курорту. Церемонія відкриття пройшла в рамках відзначення 194-річчя від дня заснування курорту.

На галявині скверу міський голова Трускавця Андрій Кульчинський та Раймунд Ярош посадили бук – автохтонне дерево твердої деревини, котре символізує міцність та простоту.

У той же день у Музеї історії міста-курорту відбувся вечір спогадів, під час якого Раймунд Ярош поділився своїми споминами про довоєнний Трускавець, з якого виїхав з родиною у чотирирічному віці, в 1939 році.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.