Для приваблення туристів Броди ознакують скульптурками бобрів

797
Для приваблення туристів Броди ознакують скульптурками бобрів

У Бродах на Львівщині встановлять туристичні скульптурки на зразок ужгородських чи вроцлавських. Місто є одним із п’яти в Україні, які відібрали для проекту, що реалізує Асоціація сільських, селищних рад та об’єднаних громад України. Для Бродів обрали персонажа бобра – пана Бобринського. Ця тваринка колись була зображена на гербі району. Про це повідомляє ZAXID.NET

«Ви чули про ідею маркування туристичного маршруту малими скульптурами у Вроцлаві, де гноми зустрічають туристів у різних куточках міста, презентуючи цікаві об’єкти, послуги чи бізнес-пропозиції? Наша команда розробила маршрут, героя, його ролі. Працюємо над технічним завданням. Художники та скульптори візуалізують його. Плануємо надати цьому герою роль провідника нашим містом – з певною харизмою та своїми історіями», – повідомили у Бродівській міській раді.

Спочатку за кошти міста планують встановити 12-15 фігур бобрів висотою 30-35 см, також долучатимуть до проекту приватний бізнес. Кожна скульптура буде позначена QR-кодом з інформацією про місце, де її встановили. Бобрів розмістять на шляху екскурсійного маршруту, для розваг туристів організують квест з їхнього пошуку.

Харизматичний пан Бобринський

Постать бобра обрали через те, що місто свого часу мало багато боліт, бродів, переправ. Бобер був також зображений на гербі Бродівського району, який нещодавно злився із Золочівським.

Керівниця відділу інформаційно-аналітичної діяльності та комунікацій Бродівської міської ради Мирослава Островська розповіла ZAXID.NET, що місто ще вирішує з якого матеріалу виготовлять фігурки – з бронзи чи антивандальних сучасних матеріалів. Наразі є 12 визначених місць і ще 8 додаткових, до яких місто планує залучити бізнес, щоб дати поштовх для розвитку.

Ескізи фігурок пана Бобринського, який виконав для Бродів художник Вадим Лоза
Ескізи фігурок пана Бобринського, який виконав для Бродів художник Вадим Лоза

«Це буде бобер у різних іпостасях, позах, з різною мімікою, харизмою. За посиланням на QR-коді розповідатиме різними голосами про місця, біля яких буде стояти. Всі локації будуть додані у туристичний маршрут, його можна обійти пішки. Постать бобра обрали тому що у нас болотиста місцевість, бобер був зображений на геральдиці Бродівщини. Його можна використати і гарно обіграти у сувенірній продукції», — пояснила Мирослава Островська.

Над основним прототипом працював художник Вадим Лоза. А до роботи над іншими варіантами фігурок залучать інших митців. Після того за роботу візьмуться скульптори.

Фігурки встановлять біля віддалених об’єктів, які хочуть включити в екскурсійний маршрут.

«Це добре для місцевостей, які хочуть додати в маршрути – на місці втрачених пам’яток, наприклад, де колись була Луцька брама, якої вже немає, біля відірваних від інших локацій точок. Самодостатні пам’ятки самі себе презентують», – додав краєзнавець та історик Василь Стрільчук, який входить у робочу групу.

Презентацію бродівських скульптур планують зробити напередодні Дня міста, що святкують у вересні. Броди — давнє історичне місто, засноване в XI столітті. Вперше згадується у «Повчанні дітям» Володимира Мономаха. Сучасне середмістя розбудували в XVI- XVII століттях за концепцією «ідеальних». Місто внесене до переліку історичних населених пунктів України.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.