«Дія третя» Петра Сметани відкриється вже завтра

562
«Дія третя» Петра Сметани відкриється вже завтра

В п’ятницю, 31 серпня 2018 року, о 17.00 в приміщенні Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького ( пр. Свободи, 20) відбудеться відкриття виставки Петра Сметани «Дія третя».

Ця виставка охоплює роботи, більшість яких виконано за останній рік. Деякі з них іще не експоновано, частину робіт було представлено у виставкових просторах галерей Кракова, Варшави та Києва. Роботи є частинами тривалих мистецьких проектів, і в такій сукупності їх виставлено вперше. Ця виставка репрезентує мистецький доробок за нетривалий та інтенсивний період часу.

Художник Петро Сметана
Художник Петро Сметана

Петро Сметана – знаний український художник, член спілки художників України, учасник стипендійної програми Gaude Polonia, у творчості якого сконцентровано всі золоті надбання львівської школи живопису, експресії, динаміки, кольору.

«Картини Петра Сметани якось дивно віддалені, відчужені від самого художника, наче й не мають до нього жодного стосунку, — хоча, треба зазначити, для його живопису характерна самозаглиблена метафізична реальність, а не просто та чи та манера художника.

Постер виставки Петра Сметани «Дія третя»
Постер виставки Петра Сметани «Дія третя»

Сметана пише те, що викликає складне ставлення, що приваблює, проте дратує, викликає захоплення відвертою несхожістю з популярною звичкою до красивості… Околиці заводів, кіптяві фабричні труби, барачні передмістя, вибоїсті дороги, грубий кухонний посуд у натюрмортах… Це — щось тривожно нереальне. Та художник не хоче заплющувати очі на те, що наче не гідне мистецтва: бетонні огорожі, кіптяву безлюдних промислових зон, сажу, різний життєвий мотлох. Коли живописець розмірковує про це, такі об’єкти стають золотим матеріалом мистецтва» – Дмитро Корсунь.

Експозицію виставки Петра Сметани «Дія третя» можна буде оглянути в приміщенні Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького ( пр. Свободи, 20)  до 14 жовтня 2018 року.

Христина ГОРИНЬ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.