“Дія” Олега Давиденка, або проект у кількох вимірах

1103

У вівторок, 20 грудня 2016 року, в приміщенні  культурно-мистецького центру “Львівський Палац мистецтв” (вул. Коперника, 17) відбулося відкриття експозиції виставки живопису та скульптури у проекті «Дія» відомого львівського художника Олега Давиденка. Смілива виставка у європейській традиції сучасного мистецтва дивує розмахом, атмосферою та авторським баченням світу.

Долучитися до Вищого можливо тільки через творчість, працю, пошук, ДІЮ, рух. Самозвільнення передає та відкриває іншу реальність за межами надзвичайно чуттєвого сприйняття. Зовнішній відбиток, яким є твір мистецтва, – це точне та тонке відображення внутрішнього світу митця, що є нерухомим, а водночас дихає життям, породжує чистий звук в порожнечі уяви…

Олег Давиденко
Олег Давиденко

“Ідея виставки виникла дуже давно. Хотілося відчути простір двох залів, оскільки раніше виставлявся лише в одному залі. З’явилася велика майстерні і випадково натрапив на рулон білого паперу. Не зміг втриматися і почав його мастити фарбою.  Занурювався в фарбу, жив нею, літав, плавав, пірнав і отримував від того велику насолоду. Експресивна дія живопису, в мені є давно, просто я випустив її на землю,” – розповів художник.

Сам маестро логічно розділив експозицію виставки на кілька частин “ДІЇ” відповідно до техніки виконання, матеріалу та способу експозиції.

“Перша ДІЯ — це “Невідомий козак”  – бронзові скульптурні речі і декілька живописних полотен, вирішених в експресивній манері. Скульптура “Невідомий козак” створена вже давно, але, поки перевів ці речі в матеріал пройшло 6 років. Тобто вона чекала свого часу. Тут цікава пластична мова, крім ідейного наповнення є дуже цікаве формальне рішення, оскільки використовував елементи пожмаканого, під впливом дії, паперу. І ця пластина мова перейшла в бронзую,” – зазначив Олег Давиденко.

Художник дуже любить експериментувати з матеріалами, текстурами, формами та мистецькими стилями. Його унікальні роботи виставляються по цілому світу і збирають шанувальників такого несподіваного дієвого мистецтва.

“Друга ДІЯ  – це проект “Каліграфія”. Це великі, майже 4 м на 1,60 м, роботи, де я власне на повну і розвернувся. На цьому форматі вилилась вся моя суть.  Наступний проект – “Зріз” – роботи квадратного формату, який я дуже люблю, де використовую фактури і де є більш логічно осмислено опрацьовую поверхню, історію композиції. Це мій декупаж,  тут не задіяні чужі елементи декорів.

Проект “Рельєф”, де  я працюю з папером, де він під моєю дією набуває виразних форм. Надзвичайно мені цей процес сподобався, адже можна створювати просто фантастичні речі”, – завершив розповідь  художник.

До слова, оглянути експозицію виставки живопису та скульптури у проекті «Дія» відомого львівського художника Олега Давиденка в приміщенні  культурно-мистецького центру “Львівський Палац мистецтв” (вул. Коперника, 17) до кінця лютого 2017 року.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.