Діти заспівали про рідну мову: зворушливо, потужно, патріотично! (відео)

2083
Кадр з кліпу «Мова»
Кадр з кліпу «Мова»

До Міжнародного дня рідної мови артисти Творчої школи під керівництвом музиканта, композитора, переможця «Голосу країни» Павла Табакова випустили пісню «Мова» та ініціювали запуск вокального флешмобу-конкурсу «Рідна мова – це модно».

Ідея проекту народилась спонтанно. Буквально за тиждень до Дня рідної мови на перерві між заняттями у Творчій школі серед дітей виникла дискусія, чому в соціальних мережах одна мова популярніша за іншу. Припущення, що серед дітей є мода на мову, дуже зачепило наставника Творчої школи – Павла Табакова – і вже наступного дня народилася пісня на слова знаменитого українського поета Юрія Рибчинського.

«Мода на мову, особливо серед молоді, – це найлегший шлях як знищити, так і відродити будь-яку мову», – поділився своїми думками Павло Табаков і, на підтвердження своєї думки, згадав слова легендарної поетеси Ліни Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову».

Факт того, що у світі близько 6000 розмовних мов і половині з них загрожує зникнення,  спонукав ЮНЕСКО у 2000-му започаткувати День рідної мови. Аби кожна нація у світі задумалася і плекала свою рідну мову.

Кадр з кліпу «Мова»
Кадр з кліпу «Мова»

Пісня «Мова» і вокальний конкурс «Рідна мова – це модно» орієнтовані саме на молодь. Взяти участь може будь-яка дитина віком до 18 років. Потрібно просто записати пісню на відео, заповнити реєстраційну форму, а далі стежити за зростанням переглядів на YouTube-каналі Творчої школи Павла Табакова. Переможцем конкурсу буде оголошено виконавця, виконавицю чи групу, чиє відео кавера на пісню «Мова» отримає найбільшу кількість переглядів. Оголошення переможця відбудеться 23 квітня 2021 р. – у Всесвітній день книги та авторського права на сторінках Творчої школи Павла Табакова у Facebook та Instagram. Детальніше про умови конкурсу: https://web.facebook.com/Tabakov.School

«МОВА»

  • Автор слів: Юрій Рибчинський, Лідія Лазурко.
  • Автор музики: Павло Табаков.
  • Зйомка та монтаж: Артур Попітак.
  • Постановники: Вероніка Гірман, Ольга Мурга, Артур Попітак.
  • Sound design: Bakun.
  • Make up: Вікторія Бакун.

Переможець конкурсу каверів «Рідна мова – це модно» отримає приватний майстер-клас від переможця «Голосу країни» Павла Табакова та запише пісню на студії Творчої школи Павла Табакова (Львів).

Галина ГУЗЬО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.