“Діалог з містом” відкрився в Штуці

713
Афіша виставки живопису Іллі Курчука
Афіша виставки живопису Іллі Курчука "Діалог з містом".

Вчора, 2 вересня 2020 року, в кав’ярні-галереї “Штука” (вул. Котлярська, 8) відбулося відкриття виставки живопису Іллі Курчука “Діалог з містом”.

В експозиції виставки представлені одинадцять робіт молодого художника. До слова – це його друга персональна виставка. Мені вдалося зустрітися з Ільєю перед відкриттям виставки і дізнатися трохи більше про роботи.

– Ілля, звідки взялася така назва виставки?

– Це моя друга персональна виставка. Перша називалася «Діалог з природою», відповідно ця – «Діалог з містом». Звідки взялася така концепція? Це просто принципово інший стан коли ти малюєш місто. Тому що коли ти малюєш, скажімо Карпати, ти кричиш, ти хочеш докричатися до гір, докричатися до небес. Це експресія, насичені кольори, гострі емоції. А коли ти малюєш Львів, то ти шепочеш і місто теж шепоче.

Ілля Курчук
Ілля Курчук

Якщо порівнювати роботи цієї та попередньої виставки, то зараз твори не настільки яскраві, не настільки насичені, але колір все одно присутній. Це моє бачення Львова. Для того щоб йому сказати про себе непотрібно кричати, непотрібні ЛСД фарби. Бо , до прикладу, якщо їдеш малювати у Верховину, то там уже яскраво зелений, яскраво жовтий кольори. А Львів – це не сірий колір, але все одно більш поміркований, спокійний. Я відчуваю харизму Львова так.

– Тобто Ви сприймаєте кольором в першу чергу?

– Так. По суті це і є живопис. Колір та малюнок.

– Але зміст теж має значення?

– Це все одно більше малюнок, композиція. Це виставка живопису. Тут акцент на стан природи та колір.

Експозиція виставки живопису Іллі Курчука "Діалог з містом".
Експозиція виставки живопису Іллі Курчука “Діалог з містом”.

– “Діалог з природою”, “Діалог з містом”, наступним буде “Діалог з Космосом”?

– Я теж думав про те, як буде називатися третя персональна виставка. Не знаю, можливо і так. Тим більше, що мені теж по-своєму цікава ця тема. Ну і треба сказати, що ці роботи писалися під час карантину. Тобто це мій внутрішній, принципово інший, стан.

Експозиція виставки живопису Іллі Курчука "Діалог з містом".
Експозиція виставки живопису Іллі Курчука “Діалог з містом”.

– Ви не любите світло, не бавитеся з ним?

– Це правда. Я так бачу Львів. Якщо дивитися на карпатські етюди, то там сонце сяє. А от Львів я відчуваю і сприймаю по іншому.

– Яке Ваше улюблене місце у Львові, можливо місце сили?

– Складне запитання. Нехай буде вулиця Пекарська. Мені там комфортно, атмосферно. Там де сквер біля «ветеринарки». Просто там подобається прийти, подумати про щось своє. Там весь Львів, бо починається вона від Личаківської вулиці і до площі Соборної. Там можна чути Львів.

Експозиція виставки живопису Іллі Курчука "Діалог з містом".
Експозиція виставки живопису Іллі Курчука “Діалог з містом”.

Що ж, виставка достатньо цікава для того, щоб згаяти годину-дві на відвідини кав’ярні-галереї “Штука” і побачити Львів з іншої точки зору, побачити його очима Іллі Курчука. До слова, експозицію можна побачити в кав’ярні-галереї “Штука” (вул. Котлярська, 8) до 1 жовтня 2020 року.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.